Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 

Technické muzeum v Brně  www.tmbrno.cz

Technické muzeum se nachází v sousedství hal Vodova a je velmi dobře dostupné od hal Hattricku, Automobilní, University obrany, Vodové a Veteriny cca. 15 minut dojezd MHD.

A/ Technická herna pro malé i velké
Technická herna není expozicí v obvyklém slova smyslu. Je to zařízení, které návštěvníkovi umožňuje seznamovat se zábavnou formou s různými zákony fyziky a jejich technickými aplikacemi. Hlavní důraz je kladen na interaktivní činnost návštěvníka s fyzikálním, případně technickým experimentem, spočívající v tom, že může s jednotlivými pokusnými modely volně manipulovat a sledovat jejich výslednou reakci. Tím se "Technická herna" zásadně liší od běžných muzejních expozic, kde nápisy Nedotýkejte se vystavených předmětů nedovolují bližší kontakt s exponátem. V herně je naopak hlavní zásadou:
dotýkejte se – zkoušejte – pozorujte – poznávejte
V herně je zastoupena řada pokusů a funkčních modelů z mechaniky pevných těles, kapalin, akustiky, optiky, elektřiny a magnetizmu. Pokusná pracoviště nejsou stálá. Většina zařízení je postupně obměňována a doplňována novými experimenty. Ke každému pokusu jsou připojeny v písemné formě návody k obsluze a vysvětlení fyzikálního jevu. Pro trenéry je zaručeno, že když tam tým pošlou, tak si zaručeně odpočine.

B/ stálé expozice muzea – zde stoji za pozornost Historické automobily, Brno na dvou kolech - nová ecpozice k brněnskému Masarykovu okruhu a závodům motocyklů, Ulička řemesel atd. http://www.technicalmuseum.cz/expozice

C/  dočasné výstavy:
Velká válka - Technika v míru, technika ve válce http://technicalmuseum.cz/vystavy/informace-o-vystav-velke-valky-1914-1918-v-technickem-muzeu
Inspirace technikou - díla žáků výtvarného oboru ZUŠ Z.Mrkose

Aktuální akce sledujte na webu nebo na facebooku: https://www.facebook.com/tmbrno


Pro dětského účastníka Opengame je vstup s náramkem za 25Kč.
Dospělí platí obvyklé vstupné.

otevřeno: ÚTERÝ AŽ NEDĚLE 9 - 17 hodin.  Dostupnost tramvají č. 12 (zastávka Technické muzeum), nebo kousek pěšky z dopravního uzlu Semilasso.

Purkyňova 105
Brno - Královo Pole
Česká republika
612 00

autor: Dan Koubek

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2014/15 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic