Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga

Odpolední program byl na hale Vodova věnován nejstarším kategoriím Hummel Open Game Kids - dorostenkám GU17, dorostencům BU17 a juniorům BU18.

FbC Aligators nedaly Maďarkám šanci
Finále v kategorii dorostenek čekalo na jihomoravský celek FbC Aligators Šitbořice Pozořice a maďarský výběr Hungary Select.
Zápas probíhal za výborné divácké kulisy, která se v hale Vodova vytvořila. Opatrný zápas z obou stran rozsekla až 16. minuta zápasu. To utekla Barbora Husová a krásnou střelou poslala Aligators do vedení. Po té šla florbalová krása stranou, kdy hřiště připomínalo spíše bojiště a místo šancí na jedné či druhé straně se důraznými souboji s pomocí hokejek bojovalo o míček. Vše utnula až poločasová siréna.
Na začátku druhé půle se konečně osmělily i hráčky Hungary Select a vytvořily si pár dobrých šancí. Gól ovšem padl na druhé straně, to si Lenka Novotná zpracovala míček a napálila ho rovnou do sítě 2:0.
Konec 29. minuty přinesl třetí gól. Po přihrávce Barbory Husová se prosadila Martina Lvová čímž vzala zbylou energii maďarským soupeřkám, které již do konce zápasu nic nevymyslely a tak zlato zůstává na Moravě, stříbro si odvezly hráčky týmy Hungary Select.

FBC Ostrava nestačila na Bulldogs Brno
Dramatickou podívanou plnou šancí, napínavých momentů i slovních diskuzí mezi jednotlivými hráči, trenéry a rozhodčími, přineslo finále dorostenců mezi FBC Ostravou a itelligence Bulldogs Brno.
Do utkání doslova vlétli hráči Bulldogs, kteří hned zkraje zápasu nastřelili brankovou konstrukci. Na začátku 5. minuty ovšem vykouzlili obrovskou chybu v obraně, které využil Michal Sládek a Ostrava náhle vedla. O moment na to mohlo být pro Buldoky ještě hůř, nejdříve Ondřej Trojek napálil tyčku, následně se prosadil tečovanou ránou Jakub Chodura a rázem to bylo o dvě branky. Ostravě jako by to nestačilo a na brněnskou branku se hrnul jeden útok za druhým. Poločasový hvizd rozhodčího byl pro Bulldogs doslova vysvobozením.
A důrazná domluva trenéra na lavičce pomohla. Krátce po začátku druhé poloviny se prosadil Patrik Fabián a Buldoků bylo v ten moment plné hřiště. Jejich tlak vyvrcholil v 37. minutě. To si Lukáš Michálek navedl míček, přihrál lépe postavenému Patriku Fabiánovi, který svým druhým gólem v zápase posunul zápas do samostatných nájezdů.
Tentýž hráč byl úspěšný i v první sérii této dovednostní soutěže a jelikož Pavel Ubelauer neproměnil, vedli Bulldogs 1:0. V druhé sérii ale vyrovnal Tomáš Blahut, jelikož Adam Zemánek se neprosadil. Za Ostravu pak jel svůj nájezd Jakub Chodura, kterého brankář Buldoků vychytal. Vše na své hokejce měl Michal Stráský, který nezaváhal a vystřelil tím zlato pro tým itelligence Bulldogs Brno

Sparta nastřílela ve finále šest branek
Posledním finále, které se na hale Vodova odehrálo, byl duel mezi AC Sparta Praha a FC Bučis Team.
Bučis Team se postaral o velké překvapení turnaje, když v semifinálovém zápase zdolal střešovický Tatran 4:3. V tomto utkání sice dvakrát prohrával, góly v rozmezí sedmi sekund zápas otočil a díky tomu postoupil do finále celého juniorského turnaje.
Finálové utkání začalo lépe pro hráče Sparty. Jan Páleník se uvolnil, nahrál Patriku Totzauerovi, který poslal Pražany do vedení - 1:0. O chvíli později to již bylo 2:0, to se o branku postaral útočník Ondřej Špalek. Sparta pokračovala v náporu, po průniku Michala Zemana, jenž obešel tři protihráče, zakončoval opět Špalek těsně nad. Dvě minuty do poločasu zvyšoval na tříbrankový rozdíl Karel Šteker. Z ojedinělé šance však udeřil i Bučis Team - Tomáš Mudra využil přihrávku Antonína Šišky a snížil. Dvacet vteřin na to se ovšem skóre měnilo znovu, Jan Páleník se tentokrát ujal role střelce a poločas skončil výsledkem 4:1.
V druhé půli byl obraz hry stejný. Nejdříve se podruhé prosadil Patrik Totzauer, následně svůj dobrý výkon korunoval dalším gólem Jan Páleník - 6:1. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo.
AC Sparta Praha tak napodobila své mladší kolegy, poražený FC Bučis Team odjel z turnaje s pohárem za druhé místo.

Tento článek si četlo již: 1033 čtenářů