Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga

Poslední finále celého 9. ročníku Hummel Open Game byl zápas mezi týmy itelligence Bulldogs BrnoWizards DDM Praha 10. A oproti předešlým finálovým zápasům mělo toto utkání favorita v podobě brněnských "Buldoků".

Ti svou roli začali naplňovat hned ze začátku střetnutí. Drželi míček na svých hokejkách a v útočné polovině kombinovali. Hráči Wizards, kteří očividně vstoupili do zápasu s cílem především co nejdříve neinkasovat, se dobře přesouvali a dobře vykrývali pozice před vlastním brankářem a při případném zisku míčku podnikali rychlé protiútoky.
Konec třetí minuty přinesl tak trochu smolný gól pro Wizards. Střelu Petra Voltnara tečoval jeden z obránců, míček doplachtil ke zcela volnému Vojtěchu Dudovi, který otevře skóre finále.
Wizards ale ihned ve 3. minutě měli možnost odpovědět v podobě přesilovky. Kromě dvou menších závarů před brankou Turiaka ovšem k ničemu výraznějšímu nedošlo, a tak ihned po skončení jejich výhody pokračovali Bulldogs v nastolené hře. Rozvážná kombinace s rychlou střelbou ale dlouho nebyla úspěšná. Buď ji odrazila pozorná obrana, nebo zakročil brankář Lukáš Vávra.
V čase 10:40 ale již Wizards kapitulovali podruhé. Po křižné nahrávce od Miroslava Kladiva vypálil tvrdě do horního růžku Aleš Jakůbek. A i nadále pokračoval brněnský tým v náporu a brankář Vávra měl neustále co na práci.
Na sklonku patnácté minuty měli výraznější šanci i Wizards, jenže tu neproměnili a pro změnu museli hasit unikajícího soupeře.
Poločasový stav uzavřeli opět dominující "Buldoci" - po přihrávce od Davida Hrazdíry se prosadil Jan Novotný.
Ve druhé polovině se do prvních větších šancí dostali Wizards, ale Turiak za svá záda zkrátka nic nepustil. Na druhé straně pak ve 28. minutě zasáhl hned třikrát po sobě wizardský Vávra. O minutu později již byl ale krátký na střelu Petra Voltnera z úhlu a skóre 4:0 už hrozilo finálovým debaklem.
Po čtvrtém gólu jakoby spadl z hráčů pražského týmu ostych a nervozita, což se ihned projevilo i na hřišti. Wizards začali riskovat, svého soupeře napadli na jeho obranné polovině a chtěli alespoň zmírnit stav utkání. A na konci 32. minuty se jim to konečně podařilo. Martin Lazárek po spolupráci s Jiřím Šrámkem vstřelil první gól svého týmu ve finále.
Gól vlil hráčům okamžitě čerstvou krev a na hřišti to bylo znát. Výraznější pohyb na obou stranách, důraznější souboje a častější střelba přinesla daleko více dramatičtější momentů a zákroků brankářů. Najednou to byl pražský tým, mohutně dirigovaný svým trenérem, který diktoval tempo hry a finálový boj nevzdal. Čestnou odměnou mu alespoň byl 9 sekund před koncem druhý gól Martina Lazárka.

Bulldogs Brno tak dokráčeli po čtyřech dnech bojů až na samotný vrchol Hummel Open Game. Wizards si do Prahy odvážejí stříbro.

Tento článek si četlo již: 2130 čtenářů