Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga

Po kategorii přípravek a mladších žákyň pokračovala finále v hale Campus zápasy Elevů a mladších žáků.

1. SC Vítkovice Oxdog napodobily své mladší kolegy
1. SC Vítkovice Oxdog nastoupily ve finále kategorie Elevové proti slovenskému týmu Eastern Wings Michalovce.
Zápas byl od samého začátku velice opatrný, žádný z týmů nechtěl udělat chybu vedoucí ke gólu soupeře. Diváci se první branky dočkali až v 15. minutě zápasu, kdy svůj gól vstřelila hráčka Vítkovic Adéla Feiková. A další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Petr Sova po asistenci aktivního kapitán Gattnara, který rozhodl svým výkonem semifinále, navýšil vedení na 2:0. Opaření Eastern Wings do přestávky inkasovali ještě jednou, kdy Adéla Feiková vybojovala míč pro Josefa Maxera, který střelou stanovil poločasový výsledek 3:0.
Poločasová přestávka na ofenzivní tažení Oxdog nic nezměnila. Ihned po vhazování se vrhli do útoku, Jakub Galia obkroužil branku a předložil míček na zlatém podnose pro Adama Zubeka - 4:0. Snížení slovenských hráčů přinesla přesilová hra, když se trefil Samuel Drančák a zaznamenal čestný úspěch pro Michalovce, z jejichž strany to již bylo vše.
Do konce zápasu se ještě prosadili Ondřej Jankovský a svůj opět podařený výkon korunoval i kapitán Martin Gattnar, který později spolu se svými spoluhráči pozvedl nad hlavu pohár pro vítěze. Michalovce se vrací domů na Slovensko se stříbrnými medailemi.

Dovršením hattricku 0,9 sekundy před koncem rozhodl zápas
Zápas jako na houpačce přineslo finále mladších žáků mezi HFC S-PartaFBC ČPP Bystroň Group Ostrava.
Z počátku utkání byla aktivnější S-Parta, za kterou v 5. minutě nastřelil tyčku Prokop Limanovský, na druhé straně kontroval skrytou střelou Martin Kašík.
9. minuta již přinesla gól. Jan Krupička z týmu HFC S-Parta zavezl míč do rohu hřiště, odkud nahrál volnému Prokopovi Limanovskému, který se do prázdné branky nemýlil.
Ostrava se prosadila z povedené přesilovkové souhry, na jejímž konci stál Daniel Chatrný. Poločas se pomalu chýlil ke konci, ovšem 10 sekund před sirénou ještě jednou rozjásal Ostravany opět Chatrný a otočil průběh zápasu - 1:2.
Po poločase bylo pro S-Partu ještě hůř. Lehký míček vyslaný z hokejky Matěje Matošky skončil k překvapení všech v brance a Ostrava již měla dvoubrankový náskok. Ten vydržel necelou minutu, když se prosadil Adam Škarda po spolupráci s Františkem Konopáskem - 2:3.
A osud zápasu tomu chtěl, aby to nebyla jejich poslední úspěšná spolupráce. Ve 13. minutě utekl po pravém křídle opět František Konopásek a Adamovi Škardovi předložil druhou gólovou asistenci.
Již se zdálo, že se utkání chýlí k samostatným nájezdům. Ovšem to opět odmítla dvojice Konopásek a Škarda a završila tak svoji hattrickovou spolupráci, při kterém vždy měli oba stejnou roli - 4:3 a na tabuli v tu chvíli svítilo 0,9 sekundy do konce!
Buly bylo již jenom povinností, po němž se z vítězství radovali po fantastickém obratu hráči HFC S-Parta

Tento článek si četlo již: 1696 čtenářů