Amaterská
florbalová liga

V bohunickém Campuse začaly finálové zápasy nejmladších kategorií.

Přípravkám kralují 1. SC Vítkovice Oxdog
V kategorii přípravek BU9 proti sobě nastoupili 1. SC Vítkovice Oxdog a Uništerb.
Zápas těch nejmenších měl jednoznačný průběh. V 6. minutě se prosadil vítkovický Kryštof Minárik, který postupoval z poloviny hřiště proti jednomu obránci, zpoza něj vystřelil čímž překvapil brankáře a míček skončil v bráně - 1:0.
Na začátku 8. minuty byl vyloučen hráč Uništerbu a asi o nejrychlejší proměnění přesilové hry se postaral Jan Bura po přihrávce Jana Drozda, který zužitkoval výhodu hned po pěti vteřinách.
Do druhé třetiny vstoupili opět lépe hráči Oxdog, kdy po necelé minutě navýšil vedení Matěj Šmerda. V následném signalizovaném vyloučení navíc dokázal ještě skórovat sám faulovaný Daniel Kleibert a navýšil výsledek zápasu na 4:0.
Ve třetí třetině se již nic zásadního nestalo, hráči Vítkovic měli stále převahu, z které vedly jen ojedinělé útoky Uništerbu. 1. SC Vítkovice Oxdog tak převzali z rukou ředitele turnaje Hummel Open Game Dana Koubka zlaté medaile a pohár pro nejlepší tým v kategorii přípravek BU9, na hráče Uništerbu zbyly medaile stříbrné.

Zlato v kategorii mladších žákyn míří do Maďarska
Ve finále mladších žákyň se střetly hráčky Vajda-White Sharks s týmem FBC Liberec.
Hned na začátku zápasu rozhrevály maďarské hráčky standardní situaci, ve které využily chybu Liberce, který nepokryl volný prostor před brankou, do kterého si naběhla Greta Odor a ta přízemní střelou skórovala.
Dlouho se zdálo, že tato chyba bude Liberec mrzet. České hráčky se nemohly proti houževnatě a pečlivě bránicímu soupeři prosadit a i přes stupňovaný tlak obrana White Sharks nadále odolávala a vyrážela do nebezpečných protiútoků.
A z jeden z nich vyšel, kdy se do samostatného úniku dostala Alíz Zsámboki a nadvakrát protlačila míček do sítě - 2:0.
Kapičku naděje vykřesala pro liberecké Markéta Lenfeldo, která si našla odražený míček po střele Karolíny Novákové a snížila.
Ovšem další nepokrytá situace ze strany Liberce znamenala další gól Maďarek, za které se prosadila Juliette Castarede a definitivně tak rozhodla o tom, že pohár pro vítěze kategorie mladších žákyň putuje do Maďarska zásluhou týmu Vajda-White Sharks
Medailového ceremoniálu se ujala vedle ředitele turnaje i 1. náměstkyně primátora statutárního města Brna Ing. Klára Liptáková.

Tento článek si četlo již: 1282 čtenářů