Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga

Turnaj mužů odstartoval hned po úvodních zápasech žen. Mezi prvními na hřišti se objevili i obhájci titulu z Richmondu, kteří nastoupili proti švédskému Team Köping.

Zápas začal z obou dvou stran vcelku svižně a oba dva brankáři si hned zkraje připsali důležité zákroky.
V 8. minutě se mohl dostat do vedení Köping, ale střelu Albina Söderberga zastavila tyčka. Na začátku 9. min měl Richmond přesilovky, kterou po dvaceti vteřinách využil střelou z půlky hřiště Jiří Juhaňák - 1:0.
Na konci 10. minuty už to bylo 2:0. Richmond se dostal do úniku dva na dva, David Coufal předložil nahrávku Lukáši Jalovičkovi, který vedení navýšil. A hráči Richmondu nadále pokračovali v tlaku.
Začátek 11. minuty přinesl šanci Köpingu. Joakim Barck vystřelil z vlastní poloviny hřiště a jeho pokus skončil na břevně.
O chvíli později se znovu radoval Richmond. Křižnou nahrávku od Juhaňáka zužitkoval Lukáš Jalovička ve svoji druhou trefu. A divoký poločas pokračoval. Ve 13. minutě utekl levé straně Alexandr Jaska, který nahrál před bránu Albinu Söderbergovi a Köping snížil.
Reakce ale na sebe nenechala dlouho čekat a Radim Fila opět navýšil vedení obhájce titulu a výsledkem 4:1 také skončil poločas utkání.
Druhý poločas nepřinesl žádnou velkou změnu, Richmond tlačil, Köpingu se podařilo ubránit i oslabení, ale na výsledku zápasu se již nic neměnilo.

Hattrick překvapil švýcarský Zug
V bohunické hale proti sobě stanuli brněnský FBŠ Hattrick a švýcarský tým Zug Selection.
Ihned zkraje utkání měl velkou šanci hráč Zugu Matthis Felix Hirzel Müller, ale svůj nájezd promarnil.
V 7. min se naopak radovali hráči Hattricku. Radek Felkl střelou z úhlu nachytal brankáře - 1:0 pro Hattrick.
Ve 13. minutě nastala kuriózní situace na hřišti, ve které hlavní roli sehrál střelec úvodního gólu Felkl a rozhodčí Mlčoušek. Střelec Hattricku myslel, že tým Zug má rozehrávat na místě přestupku a tento svůj názor sdělil i rozhodčímu. Ten ho s ledovým klidem odmítl slovy: "Nemysli a hrej."
Druhý poločas začal tlakem brněnského týmu. Ten byl ale utlumen bleskovým gólem Švýcarů, kteří využili zmatku v obraně, Martin Koutný rychle rozehrál standardní situaci, našel Yannicka Schelberta, který křižnou střelou srovnal stav.
Remízový stav ale dlouho nevydržel a Zdeněk Habr poslal Hattrick znovu do vedení.
Na konci 25. minuty měl velkou šanci Zug, ale nastřelil pouze tyč. O minutu později si Hattrick vypracoval tlak, dvě šance neproměnil ale do třetice se z gólu radoval Lukáš Koutník
29. minuta přinesla znovu změnu skóre. Radek Felkl vysunul Richarda Plhala, který kličkou a zakončením pod břevno překonal gólmana švýcarského celku počtvrté. V zápase tak zvítězili hráči FBŠ Hattrick Brno.

Tento článek si četlo již: 1595 čtenářů