Opengame
Amaterská
florbalová liga

28.06.2015 18:51:58

Prvním finále dospělé části Hummel Open Game bylo dnes po poledni finále kategorie Ženy, ve kterém proti sobě stanuly hráčky Elite Praha WHITE a FBK Tvrdošín.

A jako správné finále se začalo hned zkraje zápasu aktivně. Ani jeden tým nezvolil vyčkávací taktiku a snažil se prosadit.
Úspěšněji si počínaly hráčky pražského Elite, za které nemohla nastoupit zraněná Petra Nosková, kdy na konci třetí minuty vystřelila Ivana Miklíková a svým pokusem překvapila nejen celou obranu Tvrdošínu, ale i samotnou brankářku Veroniku Stredenskou. O dvanáct sekund zněla siréna bohunickou halu podruhé a opět zásluhou Pražanek, konkrétně Kristýny Vránové.
Góly změnily i přístupy jednotlivých týmů. Zatímco tvrdošínské hráčky spíše spoléhaly na rychlé protiútoky, hráčky Elite Praha držely míček a postupnou kombinací se snažily překonat soupeřky. Postupná kombinace se ale zas tak úplně nevyplatila. Ne příliš povedenou rozehrávku zastavila na půlící čáře Viktória Bobotová a skákavou střelou překonala brankářku Martinu Gécovou - 2:1.
A obrany se musely mít neustále na pozoru jelikož se oba týmy snažily střílet z dálky, jejich pokusy mnohdy končily na bránících hráčkách. Jeden takový pokus musela ale i odvracet včasným vykopnutím Gécová, která byla na sklonku dvanácté a třinácté minuty pod palbou slovenských hráček.
V čase 17:30 měl obrovskou šanci tým Elite Praha. Míček už skákal na brankové čáře, ale rozhodčí zápasu viděla vysokou hokejku při bránění jedné z tvrdošínských hráček a následoval samostatný nájezd, který ale neproměnila Veronika Zittová po dobrém zákroku Veroniky Stredanské. Následovala ovšem přesilová hra, kterou na samotném konci ukončila prudkou střelou právě Zittová.
Hned na začátku druhé půle se prosadil Tvrdošín, kdy se prosadila Michaela Krivulčíková. Jakékoliv drama ale odmítla nejproduktivnější hráčka Elite na celém turnaji Veronika Zittová. A tlak Pražanek pokračoval a Tvrdošín se bránil i za pomoci nedovolených faulů.
Závěr celého utkání již byl pod kontrolou hráček Elite Praha, které ještě zvýšily svůj náskok gólem Terezy Chvátalové a uzavřely tak skóre ženského finále na stavu 5:2

Při finálovém ceremoniálu byli nejdříve vyhlášeni nejlepší fanoušci turnaje, kterými se stal fanclub Tvrdošínu v čele s hráči týmu Retro. Po nich si stříbrné medaile převzal tým FBK Tvrdošín a vše vyvrcholilo předáním zlatých medailí a poháru pro vítěze turnaje Hummel Open Game pro tým Elite Praha White.

Tento článek si četlo již: 2004 čtenářů