Opengame
Amaterská
florbalová liga

26.06.2015 19:23:57

Páteční den na turnaji Hummel Open Game vrcholí posledními zápasy ve skupinách, které určí jednotlivým týmům soupeře pro první kolo play-off.

Bříška ústřední postavou Kober v zápase s Kosmonosy
V duelu mezi Pixbo Kosmonosy a Fialové kobry GLOBO Gym ve skupině amatérů E proti sobě nastoupily doposud neporažené týmy. U všeho podstatného byl bronzový medailista ze soutěže Shot and Save Kamil Bříška.
Ze začátku zápasu byly aktivnější Kosmonosy, které držely míček a Kobry spíše vyčkávali na chybu. Ta přišla po čtyřech minutách zápasu, když se míčku zmocnil právě Bříška a otevřel skóre utkání. O 20 vteřin to bylo již 2:0. Martin Mašek vychytal 100% šanci soupeře, rychle rozehrál a Tomáš Zahradník navýšil vedení.
Ihned po navýšení stavu byl za bránění ve hře vyloučen Bříška. Dlouho to vypadalo, že se Kosmonosy neprosadí, dvě sekundy před vypršením trestu však nakonec snížily zásluhou Jana Ulmana. A mohlo být dokonce srovnáno, to by ale nesměl kapitán Kosmonos Michal Smutný napálit břevno.
Přesilovku nakonec využily i Fialové kobry. Trpělivou rozehrávku zrychlil křižnou nahrávkou Kamil Bříška, který našel dobře postaveného Jana Kumstáta, jenž neměl problém skórovat - 3:1.
Po změně stran Kobry využily chybné rozehrávky soupeře, Kumstát s Bříškou postupovali sami na gólmana, prvně jmenovaný nahrával a druhý jmenový navyšoval již na 4:1.
Kosmonosy se ale nepoložily. Naopak. Konec 19. minuty přinesl snížení zásluhou Věroslava Maška, který propálil svého jmenovce Martina. A ve 27. minutě to již bylo jenom o gól, to se prosadil Přemysl Zeman. Více se již ale na hřišti nestalo a Fialové kobry GLOBO GYM si odnesly vítězství.

Zápas Čandy Buráků s Polámaným Mixérem jak na houpačce
V mužské kategorii se zajímavý zápas udál mezi Čandou Buráků, kteří nastoupili proti týmu Polámanej Mixér.
Zápas začal lépe "Mixér", když ho do vedení poslal Martin Nagy. Ovšem ani ne do minuty bylo srovnáno zásluhou Boleslava Kytky
A gólové hody pokračovaly. Za Polámanej Mixér si připsal dvě gólové asistence Drahomír Mach, který nejprve našel Michala Bernáta a posléze i Tomáše Čejku - 1:3.
Ještě do přestávky ale Martin Bolech po přihrávce Jakuba Pechy snížil.
I po pauze pokračovalo vyrovnání utkání. Vedení "Mixéru" opět navýšil Jaroslav Malina, jenže do dvou minut snížil Jan Pícha, aby chvíli po něm vyrovnal Ondřej Hamerník - 4:4.
Obrat Čandy Buráků dokonal dvě minuty do konce opět Hamerník, ale poslední slovo měl Mixér, když se prosadil Ondřej Vaca a rozhodl o zasloužené remíze 5:5.

Z žen jediné stoprocentní Židenice
Ženské kategorie již mají skupiny uzavřeny. Jediným týmem, který ve skupině nezaváhal, byly v "Céčku" hráčky Sokolu Židenice. Ty si ve skupině nejdříve poradily Bujarými krasavicemi, a dnes od rána zvítězily postupně nad DT SaMo, ELITE PRAHA YELLOW a Hungary Select WU19.
Naopak ve skupině B získaly první tři týmy shodně 9 bodů. O tom, že na prvním místě se umístí FbŠ "pipni.cz" Bohemians, za nimi Služba pohonných hmot a maziv a na třetím místě Ženy ve výprodeji rozhodlo skóre ze vzájemných zápasů.

Tento článek si četlo již: 1901 čtenářů