Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga

Pořádnou zápletku mělo utkání mezi týmy IBK PořádMálo a Saigon v jednom ze zápasů základních skupin. Vítěz zápasu by si prakticky zajistil první místo ve skupině. Výchozí pozici měl lepší IBK PořádMálo, jelikož Saigon první zápas remizoval.

Zápas také začal oboustrannou aktivitou. Ani jeden tým nezalezl na svoji půlku a nečekal, co vymyslí soupeř. Právě naopak, vysunuté napadání, důrazné souboje a aktivní útočná hra se musela hned od začátku divákům na hale Hattrick líbit.

Na konci 6. minuty se Saigon dostal do vedení. Po rychlé akci, během které vybojoval Ondřej Miškov míček v levém rohu a následně přihrával před bránu, se prosadil Jaromír Filip.
Na začátku 8. minuty byl Miškov vyloučen a v přesilové hře zahrozilo i IBK, kdy dvakrát nebezpečně pálil Tomáš Videman. Přesilovka nakonec ale byla zužitkovaná, kdy vyrovnal David Jeřábek.
Konec 10. minuty přinesl chybu obránce Hrbolky, který v obranném rohu hřiště ztratil míček, který doputoval k Tomáši Vidermanovi a skóre bylo najednou otočené - 2:1.
Daniel Hrbolka ale svoji chybu za chvíli odčinil, po levé straně zatáhl hru a prudce vypálil, brankářovi míček jen vypadl před volného Adama Blahu, jenž vyrovnal.
Druhý poločas začal ostrými zákroky na hraně faulu na obou stranách. Více ze hry měli hráči Saigonu, po útočné chybě ale přišlo sekání Jaromíra Filipa, po kterém následoval samostatný nájezd. Ten ale nebyl proměněn a tak IBK PořádMálo hrálo další přesilovku. A opět byla proměněna. Křížnou nahrávku nedokázala obrana zachytit a Jan Charvát si připsal jednoduchý gól.
Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat a Dominik Fňukal po 19 sekundách srovnal - 3:3. Saigon i nadále tlačil, jenže gól padl opět na druhé straně, když se prosadil Daniel Pavlíček.
Remízový stav trval tři minuty, po kterých si slovo vzal Jaromír Filip a na světě byla opět remíza.
Drama se stupňovalo, Saigon nedokázal dvakrát trefit zcela odkrytou prázdnou branku a jejich frustrace byla znát po té, co Filip Fňukal po neproměněné tutovce nabral útočícího hráče soupeře a vyfasoval pětiminutový trest. I v oslabení se ale hráči Saigonu dostali do několika šancí, zkusili i power-play, ovšem na skóre zápasu 4:4 se již nic nezměnilo.

Po zápase se s námi o pár slov podělil hráč týmu Saigon Daniel Hrbolka.

*Dane, zápas začal aktivně na obou stranách a vy jste i vedli, nakonec vše skončilo remízou, ty jsi zápas viděl jak?
Že jsme měli vyhrát, a o hodně. My jsme netrefili několikrát prázdnou bránu a nevyužili jsme ani další dobré šance a naopak jsme dělali chyby.

*U druhého gólu soupeře jsi chyboval právě ty v rozehrávce. Co se tam stalo?
Dostal jsem jednoduchý míček, který nevím proč jsem ztratil. Já nejsem rozený obránce, já jsem spíš útočník, takže jsem měl tmu před očima, takže celé to byla moje chyba.

*Je to velká změna hrát v obraně oproti útoku?
Jo pro mě ano, já na to nejsem vůbec zvyklý, ale je nás tady málo obránců. Takže ano, je to pro mě opravdu velká změna. Musím běhat dozadu (směje se).

*Góly jste dostali po sporných situacích, při kterých jste hodně diskutovali s rozhodčími. Co jste jim vytýkali?
Byla to dost sporná vyloučení, především to sekání, ze kterého byl následně nájezd. To si myslím, že měl posuzovat rozhodčí, který to viděl, ne ten na druhé straně. Celkově nám moc nevyhovuje, jak se tady píská, jsme zvyklí na něco jiného ze soutěže.

*Dane díky moc za rozhovor a ať se daří.