Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga

Druhým finále, které nabídlo dnešní odpoledne, bylo střetnutí úspěšných semifinalistů kategorie Amatérů - Pacovští Honzíci se střetli s Fialovými Kobrami GLOBO GYM.

Pacovští Honzíci začali zápas vysokým napadáním. To se jim ale brzy vymstilo. Fantastickým manévrem vyklouzl z rohu hřiště Marek Ulík, následně přešel přes dva bránící hráče a doslova na zlatém podnose naservíroval nahrávku pro Lukáše Tondra, který již neměl se zakončením do prázdné brány problém.
Srovnat stav se Pacovským Honzíkům podařilo na konci jedenácté minuty utkání. Brankář Martin Mašek neudržel střelu vyslanou z hole Milana Paták a Jan Tomšů dopichával míček do jeho odkryté svatyně - 1:1.
Na hřišti nadále probíhal vyrovnaný boj. Oba týmy si byly vědomi důležitosti utkání a i taktická stránka hrála svoji roli. Zatímco Kobry spíše ostřelovaly gólmana "Honzíků" Jaroslava Mareše, jejich soupeř se snažil prosadit kombinační hrou s rychlou střelbou.
Šestnáctá minuta byla ve znamení rychlých protiútoků. Nejdříve se v přečíslení dva na jednoho neprosadili Kobry, po té pro změnu nevyužili rychlý brejk Pacovští Honzíci. A tak si ihned vzali slovo Fialové Kobry, kterým vrátil vedení Daniel Macoun.
V čase 18:19 se znovu prosadil Macoun, který dostal přihrávku od Jana Šimůnka, rychlou otočkou na jednu i na druhou stranu oklamal svého obránce, přes kterého i vystřelil a míček skončil v brance.
Povedenou pětiminutovku Kober završil ještě 17 sekund před poločasem Kamil Bříška a určil tak stav 4:1.
První, oku lahodící situace na hřišti po přestávce volala po dalším gólu. Jakub Tregl předvedl sólo proti všem hráčům Pacovských Honzíků, jenže ztroskotal až na samotném gólmanovi.
Kobry nepolevovali v aktivní hře, což jim přineslo odměnu v podobě získaného míčku a následnou kombinaci na jeden dotek zakončoval druhým gólem v zápase Bříška.
Pacovští Honzíci ale zbraně ještě nesložili. Vyloučení Jana Šimůnka potrestali tím nejlepším možným způsobem, kdy hned po pěti vteřinách snížil Matěj Doubek.
A hráči žlutomodrých ožili. Za necelých dvacet sekund se skóre znovu měnilo, to Jan Maršík stáhnul stav zápasu na rozdíl dvou branek. Při svém gólu zranil navíc brankáře Maška, který ale i přes bolest pokračoval v chytání.
S Kobrami ale korigování stavu nic neudělalo. Naopak, sami opět udeřili na konci 29. minuty, kdy Daniel Macoun zkompletoval hattrick po asistenci Kamila Bříšky.
Na hřišti následovala hra tři na tři. Ihned po vběhnutí hráčů na hřiště se míčku zmocnil na levé straně Lukáš Tondr a prudkou střelou vymetl šibenici - 7:3.
Zdálo se být hotovo. Ale to opravdu jen zdálo. I přes čtyřbrankové manko zkusili "Honzíci" sympaticky power play, a byli odměněni. Nejdříve skóroval Zdeněk Kounek a následně Martin Nesvačil.

Na víc už ale nezbyl čas. A tak Fialové Kobry po závěrečném ceremoniálu pozvedli nad hlavy pohár pro vítěze, Pacovští Honzíci odjíždí z Hummel Open Game se stříbrnými medailemi.

Tento článek si četlo již: 2060 čtenářů
autor: Michal Jilka