Opengame
Amaterská
florbalová liga

Bulldogs vyřadili obhájce titulu
Napínavý a prestižní souboj sliboval semifinálový zápas mezi obhájci titulu Richmond a itelligence Bulldogs Brno. Za Richmond nemohl nastoupit Jiří Juhaňák, jenž si v zápase s Libertou poranil stehenní sval.
Z obou stran bylo prvních deset minut spíše oťukávání. Postupem času se začaly objevovat šance větší šance na jedné či druhé straně, ale střelci si zatím seřizovali mušky, jelikož si brankáři nepřipsali mnoho zákroků.
V 11. minutě šli hráči Richmondu dva na jednoho, ale opět netrefili branku. Na druhé straně pak měl obrovskou šanci Tomáš Brom, který pro změnu minul zcela prázdnou bránu. O chvíli později si ale vše vynahradil, kdy střelou z dálky překonal Jana Chrásta - 1:0 pro Bulldogs.
O tři minuty později bylo srovnáno. Krásná akce Davida Coufala, jenž naservíroval na Jiřího Koutného přihrávku vzduchem, skončila brankou.
Druhý poločas začal s hlavním cílem především neobdržet branku. Na konci 27. minuty další brejková situace Richmondu, na jejímž konci stál opět Jiří Koutný a stav byl rázem nakloněný pro Richmond.
Buldoci zvýšili obrátky, ale pozorná obrana v čele Janem Chrástem odolávala. Až do 31. minuty, to se míček po několika odrazech dostal k Vojtěchu Dudovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:2.
A ze strany Bulldogs to nebylo vše. Dvě a půl minuty před koncem utkání prudkou střelou znovu otočil zápas Petr Voltner.
Power play hráčům Richmondu vytoužené vyrovnání nepřineslo, a tak si obhájce titulu odnesl letošního turnaje bronz, finále si zahrají Bulldogs Brno.

Mixér dokázal srovnat, ale do finále postoupili Wizards
Zápas mezi Polámaným Mixérem a Wizards DDM Praha 10 dlouhou dobu probíhal uprostřed hřiště, kde se jednotlivé týmy přetlačovaly o míček bez větší kontroly na jedné či druhé straně.
Ve 14. min viděli diváci tvrdý souboj v útočné polovině Wizards, který roztrženým obočím odnesl Martin Lazárek. Tržnou ránu chrlící krev musela zastavit až zdravotnice turnaje Klára Vyklická.
O minutu později se ale Wizards prosadili. Prudkou ránou skóroval Daniel Maxa.
Mixér se následně prezentoval větší aktivitou a brankáře pražského týmu zasypal několika střelami, ale do konce poločasu se již stav neměnil.
Na konci 21. minuty předvedl fantastický zákrok brankář Jaromír Malina. A Wizards znovu udeřili. František Kosař navýšil vedení svého celku na 2:0.
Mixér i přes negativní stav stupňoval svůj tlak, z kterého vytěžili jen břevno Tomáše Čejky. Ve 33. minutě se ale již radovali po gólu Michala Nagyho, který dorazil střelu Petra Fajkuse.
A následovaly další šance Mixéru, který Wizards doslova zavřely na jeho polovině. A tlak přinesl úspěch. V čase 36:37 se prosadil Tomáš Čejka po nahrávce Jana Frišaufa.
Mixér chtěl zápas rozhodnout ještě před koncem zápasu, ale žádná ze střel již gól nepřinesla a tak i další souboj v bohunické hale musely rozhodnout nájezdy.
V nich byli první čtyři střelci úspěšní, ale třetí sérii začal neúspěchem hráč Mixérů Martin Nagy a následnou pohlednou kličkou poslal Wizards do finále Petr Krob. Hráči Polámanýho Mixéru si odnesli bronzové medaile.

Tento článek si četlo již: 1729 čtenářů