Opengame
Amaterská
florbalová liga

Liberta dala Zugu lekci z produktivity
Dlouhou dobu se zdálo, že osmifinále mezi celky BSP Liberta a Zug Selection bude vyrovnané. Deset minut se na hřišti kromě drobných závarů nic závažného nedělo a oba týmy čekaly jen na to, co vymyslí ten druhý.
Ve 12. minutě však z ničeho nic udeřila Liberta. Ondřej Riebauer vystřelil a Miloš Tyl už neměl s dorážkou problém. Na počátku 15. minuty chyboval Johan von der Pahlen, za kterého musel nedovoleným zákrokem zaskočit spoluhráč Sutter a Liberta měla výhodu samostatného nájezdu. Ten proměnil opět Miloš Tyl a rázem byl náskok dvougólový.
A představení Liberty pokračovalo. Útok švýcarského týmu zastavila pozorná obrana, Jan Cvrček následně převzal míček a prostřelil brankáře Kejíka – 3:0.
Na straně Liberty stálo i štěstí, kdy v 17. minutě nastřelil břevno Matthis Felix Hirzel Müller a následné dorážky pokryl brankář Petr Weissgarber, jehož chvíle ale teprve měly přijít.
Na začátku druhé poloviny měl Zug přesilovku, ve které von der Pahlen nastřelil tyčku a další obstřelování zastavoval bezchybný Weissgarber, který hájil svoji svatyni na jedničku.
Na hrozivých 4:0 následně zvyšoval z dalšího brejku Marek Soukup, který využil promáchnutí Kejíka a pohodlně skóroval do prázdné brány.
Přeci jenom gól padl i na druhé straně po té, co střela Suttera propadla jinak bezchybnému brankářovi – 4:1.
Zug ale pokračoval v tlaku a neustále dorážel na dobře připravenou obranu. Z ní vyšel i další gólový protiútok zakončovaný Ondřejem Riebauerem. A lekce z produktivity pokračovala. Hráči švýcarského týmu se zkrátka nemohli prosadit před Weissgarberem a tak znovu udeřila Liberta. Ve hře čtyři na čtyři se prosadil Jan Židlický.
Závěrečný tlak byla jen labutí píseň pro Zug, který i nadále dobýval branku soupeře, ale bezúspěšně, a tak se hráči v čele s Martinem Koutným rozloučili porážkou 1:6.

Předčasné finále pro Richmond
Mnohými v hale VUT byl čtvrtfinálový souboj mezi Libertou a Richmondem nazýván předčasným finále. Oba celky s kvalitními extraligovými hráči předváděli na turnaji to nejlepší, přesto jeden z nich musel z turnaje vypadnout.
Zápas začal z obou stran velmi opatrně, až se po šesti minutách dostal k míčku David Coufal a Richmond vedl 1:0.
O chvíli později byl vyloučen z Liberty Jan Židlický. Přesilovku Richmondu bleskurychle využil Jiří Juhaňák a rázem byl stav čtvrtfinále 2:0.
Do konce první poloviny to byl doslova boj o každý metr hřiště. Týmy si byly velice vědomi důležitosti utkání a tomu i odpovídaly souboje na hřišti. A brankáři se museli mít neustále na pozoru. Na jedné straně zasahoval Jan Chrást proti několika nebezpečným střelám Liberty, na té druhé hrdina posledního zápasu s Zugem Petr Weissgarber.
Chvíli po přestávce šel Richmond do oslabení a Libertě se naskytla příležitost korigovat stav zápasu. A toho také využila. Prudkou střelou snížil Miroslav Mayer. O minutu později byl znovu za sekání trestán Jan Mašek a Liberta nabídnutou příležitostí nepohrdla a díky dvěma přesilovkovým gólům, ten druhý z dílny Martina Ryneše, srovnala stav utkání.
Jenže Richmond ještě neřekl poslední slovo. Martin Ryneš proměnil samostatný nájezd nařízený za faul ve hře - 3:2.
Drama pokračovalo, obzvláště když si šel na trestnou lavici znovu za sekání sednout tentokrát hráč žlutých Lukáš Jalovička. A přesilovky Liberta zkrátka umí. Další přesilovkový gól vstřelil Miloš Tyl. A pro Richmond bylo ještě hůře. Tentýž hráč se v 35. minutě prosadil znovu a skóre bylo najednou nakloněné na stranu Liberty.
To ale vydrželo necelé dvě minuty. David Coufal po rychlém výhozu Jana Chrásta poslal zápas do samostatných nájezdů.
V nich byl úspěšný jenom Jiří Juhaňák a tak z tohoto čtvrtfinále vyšel nakonec lépe tým Richmondu a nadále tak může snít o obhajobě titulu na turnaji Hummel Open Game.

Tento článek si četlo již: 1713 čtenářů
autor: Michal Jilka