Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga

Sobota na turnaji Hummel Open Game je věnována vyřazovacím bojům, které finálovými zápasy vrcholí další den.

Pocemkamdeš vyřadily Čandu Buráků
V zápase týmů IBK Pocemkamdeš s Čandou Buráků začaly oba týmy velmi opatrně. Žádný tým nechtěl míček jen tak ztratit a tak ho držel co nejvíce pod kontrolou. V úvodních minutách byli aktivnější hráči Pocemkamdeš, ale brankář Jakub Urban byl pozorný.
Z první vážnější šance však udeřili "Buráci". Na konci čtvrté minuty se Jakub Gruber prosadil hned proti dvěma obráncům a jeho střela skončila v bráně. A i nadále byli střelecky aktivnější "Buráci", kteří i přes územní převahu soupeře byli v útočné fázi nebezpečnější.
Vyrovnaný zápas pokračoval až do přestávky, po níž si větší tlak vypracovalo IBK, při kterém si Urban připsal opět několik dobrých zákroků. Nakonec ale kapituloval, kdy Martin Pánek přihrával z levé strany před bránu, kde již neměl Jan Suchý problém míček uklidit do brány - 1:1.
A v čase 6:45 byl obrat dokonán. Brankář Pocemkamdeš rychle rozehrál protiútok na Martina Pánka, který druhým gólem otočil zápas. A Jakub Urban musel být stále pozorný. V osmé minutě krásnou robinzonádou zabránil třetímu gólu.
Na hřišti postupně přibylo tvrdších zákroků. Jeden takový předvedl střele poslední branky Martin Pánek a šel na trestnou lavici. Přesilovku ale Čanda Buráků nevyužila, naopak ihned z trestné lavice vlétl Pánek do hry, předložil míček Adamu Krejčímu, který zvyšoval již na 3:1.
Buráci ale nesložili zbraně a při přesilovce za zdržování hry snížili zásluhou Jana Vacka. I přes power play a několik jejich dobrých šancí se však skóre zápasu již neměnilo.

Frýdek Místek si poradil s Technickými službami
Další opatrný zápas sehráli hráči FbC BD STAV Frýdek-Místek a Technických služeb. Dlouhou dobu se na hřišti spíše čekalo na vyloženou šanci. Až v 9. minutě udeřili frýdecko-místečtí, kdy se kličkou brankáři prosadil Vít Kahánek.
Postupem času získali hráči Frýdku Místku převahu, z čehož vyplynul druhý gól Vojtěcha Gřunděla, o kterém musel rozhodnout až rozhodčí, jelikož se míček ihned odrazil zpět do hřiště. A minutu před poločasem to již bylo 3:0, Marek Ďopan se zužitkoval přihrávku Tomáše Vežranovského nejlépe jak mohl.
A druhý poločas začal dalším navýšením skóre od Marka Ďopana. Po poločase se osmělily i Technické služby, ale ke gólu měly daleko. Až 19 sekund před koncem si připsal čestný úspěch Alan Juříček.

Morgans Brothers zvítězili až na nájezdy
Dramatický zápas přineslo utkání mezi VSK MZLU Brno a Morgans Brothers. A utkání začalo velmi svižně. Již v čase 2:47 se Brothers dostali do vedení díky trefě Martina Povy
Do půlminuty ale MZLU vyrovnali. To Tomáš Koliba přihrával volnému Lukáši Havlíčkovi a rázem bylo srovnáno. Remíza travala však přesně 12 sekund, kdy se za Morgans prosadil Václav Hanus.
Z obou stran se následně jednalo doslova o boj. Tvrdé souboje, dobré zákroky brankářů po nebezpečných střelách, to vše bylo k vidění v tomto zápase.
V polovině druhé půle napřáhl Pavel Pelikán a VSK MZLU opět srovnali.
Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů. V první sérii byl úspěšný střelec "Morganů" Lukáš Hůlka, a protože nikdo jiný se následně již neprosadil a tak Morgans Brothers postoupili dál.

Tento článek si četlo již: 1667 čtenářů