Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 
30.06.2015 16:57:46

V kategorii Amatéři se nám letos sešlo 42 týmů, které byly rozděleny osmi skupin, z nichž dvě byly šestičlenné a zbylé pětičlenné. A pouze ve dvou z nich neprošly první týmy bez ztráty bodu - Pozdní sběr a IBK PořádMálo. 100% bilanci si naopak udržely celky Pacovští Honzíci, Žltý Sneh, Béleš Team, FBK Ježci z Rožmitálu, Fialové Kobry GLOBO Gym a Sexy Bonbónky. 

První kolo play-off přineslo několik kontumačních výsledků, takže volně postoupily celky FBC ČŮČO, Amici Brno a Čipáci. V druhém kole proti sobě stanulo třicetdva týmů. Dva zápasy musely rozhodnout samostatné nájezdy, ty zbylé pak přinesly více, či méně jednoznačné výsledky. Největší rozdíl ve skóre předvedl tým Fialových Kober proti týmu Čipáci, naopak o boj postup mezi šestnáct nejlepších svedly Posdní sběr či RON Software.

Osminále také nenabídlo žádné velké drama. Až na dva zápasy, ve kterých byl rozdíl ve skóre dvougólový, skončily ostatní vyšším, až osmibrankovým rozdílem. Postup si tak zajistili hráči týmů Pacovští Honzíci, Žltý Sneh, Ron Software, FBK Ježci Rožmitál, Fialové Kobry GLOBO Gym, Flamingos Brno, IBK PořádMálo a Pozdní sběr.

Nastolený trend v ne příliš nervy drásajících zápasech pokračoval i ve čtvrtfinále. Výsledky 7:0, 6:3, 7:4 a 4:1 posunuly mezi čtveřici nejlepších postupně Pacovské Honzíky, RON Software, Fialové Kobry a IBK PořádMálo.

Semifinálové kolo začali zápasem Pacovští Honzíci proti RON Software. Zápas hattrickem a asistencí rozhodl Milan Paták z Honzíků a poslal je do finále. Druhý finalista tak jednoduchou úlohu neměl. IBK PořádMálo bojovalo až do konce s Fialovými Kobrami, nakonec byli ale úspěšnější právě hráči v čele se střelcem Danielem Macounem, který rovněž v tomto semifinále zaznamenal hattrick.

Finálový duel ale rozhodl dalším hattrickem jiný střelec Kober. Kamil Bříška s 27 brankami a celkem 41 kanadskými body na celém turnaji rozhodl o prvenství Fialových Kober na turnaji Hummel Open Game. Na Pacovské Honzíky zůstaly stříbrné medaile. 

Tento článek si četlo již: 1912 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2014/15 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic