Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 

Poslední souhrn k letošnímu Hummel Open Game Kids patří dorostencům a juniorům.
 

Dorostenci BU17
Dorosteneckého turnaje se celkově zúčastnilo 26 mužstev. Bez zaváhání prošly svou základní skupinou pouze týmy FBC Ostrava a Sokol Brno I EMKOCase Gullivers.
První kolo play-off přineslo jednak zcela jasné výsledky, jako např. vítězství Střešovic nad Sorvicemi, nebo Litomyšlí nad Florbal Bernolakovo, ale jednak i vyrovnané zápasy jako kupříkladu Hradec Králové a FC Bučis Team či Hornets Brno a Sokol Letovice.
Osmifinále nebylo o moc napínavější. Bez větších problémů postoupili Liberec, Znojmo, 4sport florbal, Gullivers, FBC Ostrava, Litomyšl a Bohemians. Naopak Bulldogs Brno museli zuby nehty otáčet svůj zápas s Wizards Praha, ve kterém nakonec zvítězili 3:1.
Čtvrfinálové již přineslo ty pravé bitvy. Až nájezdy musely rozhodnout o vítězi mezi 4sport florbal a Bohemians, kdy šťastnější byli nakonec hráči 4sport. V dalších zápas zvítězili FBC Liberec nad Znojmem a Ostrava nad Litomyšlí. Semifinálovou čtveřici doplnili Bulldoci po výhře v derby s Gullivers.
Nečekaně lehce si pak právě brněnští Bulldogs poradili s 4sport florbal, kterým uštědřili debakl 10:1. Za to Ostrava si finálovou účast musela doslova vydřít v zápase s Libercem. S bronzem tedy odjeli jak hráči 4sport florbal, tak hráči libereckého celku.
Finálový zápas začali lépe ostravští a po 9. minutách zápasu vedli 2:0. V druhé polovině však Bulldogs Brno dokázali srovnat a v samostatných nájezdech jim titul vystřelil Michal Stráský. Titul tak zůstal v Brně, do Ostravy putoval pohár za druhé místo.
 

Junioři BU19
Juniorských týmů letos přijelo do Brna na sedmnáct. Jediným, kdo prošel bez ztráty bodu skupinou byl týmy Black Angels. 
Osmifinálové zápasy byly až na jednu vyjímku, kdy Okříšky těsně vyřadily Valašské Klobouky, jednoznačné.
Právě Okříšky pak ale ve čtvrtfinále inkasovali třináct branek od střešovického Tatranu. Dále si Sparta Praha poradila se Vsetínem a IBK Plantážníci až příliš jednoduše s Mohelnicí. Poslední čtvrtfinálovou dvojici utvořilo duo FC Bučis Team a Black Angels. O osudu zápasu se rozhodovalo až v samostatných nájezdech, ve kterých byli úspěšnější hráči Bučis Teamu.
V prvním semifinále pak na sebe narazila AC Sparta Praha s IBK Plantážníci. "Sparťané" měli zápas od začátku pod kontrolou a zvítězili v něm 6:2. To druhé semifinále přineslo velké překvapení, když se o vyřazení aktuálního mistra republiky ze Střešovic postaral Bučis Team (víze o zápasu si můžete přečíst zde). 
Finále pak bylo jednostrannou záležitostí Sparty, zvítězila 6:1 a v turnaji získala zlaté medaile. Poražený finalista FC Bučis Team získal stříbro, bronz zbyl na Tatran Střešovice a IBK Plantážníky

Tento článek si četlo již: 1684 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2014/15 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic