Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 

V souhrnu turnaje pokračujeme kategoriemi mladších a starších žáků.
 

Mladší žáci BU13

Týmů mladších žáků přijelo na letošní ročník rovných 33 a byly rozděleny do šesti skupin.
V prvním kole play-off se o překvapení postarali hráči TJ Znojmo – red, když porazili AC Spartu Praha Yellow. Jednoduchý zápas nečekal ani na Střešovice proti Slavkovu, kterému nestačilo ani šest gólů Lukáše Martínka a Tatran zvítězil 7:6.
Osmifinále pak mohlo být konečnou pro tým Hradečtí lvi Sion, který narazil na Okříšky-Kněžice. Ty v zápase vedly již 5:3, nakonec ale Sion zápas otočil a postoupil dál.
Velké bitvy přineslo čtvrtfinále. HFC S-Parta nejdříve doslova přetlačila FA Mladou Boleslav, Bystroň Group Ostrava si vynutila se Sionem nájezdy až 9 sekund před koncem zápasu, ve kterých nakonec postoupila, a Sokolu Brno Gullivers vystřelil hattrickem postup přes Spartak Přerov Jaromír Pospíchal.
Přes semifinále přešly celky Ostravy, která otočila nepříznivý stav s Gullivers, a HFC S-Party, která ve čtrnáctigólové přestřelce zdolala FBC Liberec.
Finálový duel přinesl obrovský obrat, který devět desetin před závěrečnou sirénou dokonal Adam Škarda a HFC S-Parta si tak odvezla pohár za první místo. 
 

Starší žáci BU15

Do kategorie starších žáků se přihlásilo 31 družstev. Pořadí ze šesti skupin následně určilo první kolo vyřazovacích bojů, ve kterém hned šest týmů vstřelilo dvouciferný počet gólů.
Nejzajímavější souboje v osmifinále byly vidět na hale VUT. Jediný gól zápasu mezi Black Angels a itelligence Bulldogs Brno rozhodl o postupu „Andělů“, až nájezdy pak musely určit vítěze duelu mezi FBC Uničov a FBC Štěpánkovice. Šťastnější byli první jmenovaní.
Ze čtvrtfinále si celkem jednoznačně vybojovali postup AC Sparta Praha Yellow, Bohemians DDM Praha 7, Black Angels i 4sport florbal.
To semifinále bylo podstatně dramatičtější. Tým 4sport florbal padl až po nájezdech se Spartou Praha, Bohemians vyřadili rozdílem jediného gólu Black Angels. 4sport florbal tak spolu s Black Angels obdrželi bronzové medaile za třetí místo na turnaji.
Pražské finále rozhodly taktéž samostatné nájezdy, které si Bohemians vynutili gólem dvě vteřiny před koncem. V nich až šestá série určila vítězem turnaje starších žáků pražskou Spartu Yellow.

 

Tento článek si četlo již: 1700 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2014/15 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic