Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 

Jak se vyvíjely jednotlivé kategorie v průběhu celého turnaje Hummel Open Game Kids se podíváme v krátkých přehledech. Začínáme přípravkami a elevy. 
 

Přípravky BU9

Do letošního ročníku v kategorii přípravek se přihlásilo celkem 14 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po sedmi. V základních skupinách si 100% bilanci udržely celky Sokol Brno I EMKOCase Gullivers a 1. SC Vítkovice Oxdog, kteří si tím vysloužili přímý postup do čtvrtfinále turnaje.
Zbylé týmy ze skupin se utkali v osmifinále, ve kterém největší bitvu proti sobě svedli FBŠ Hattrick Brno Black a FBŠ Slavia Plzeň se šťastnějším koncem pro brněnské hráče.
Čtvrtfinálové zápasy se nesly v duchu prvních dvou týmů ze základních skupin, kdy ani jeden tým nepřipustil žádné překvapení a tak do semifinále proti sobě postoupili hráči brněnských Gullivers, vítkovických Oxdog, Gepardů i Uništerbu.
Duel mezi 1. SC Vítkovice Oxdog a Gepardi Junior Brno byl od začátku v režii Vítkovic, kteří již vedli 4:1, a Gepardům se k závěru zápasu podařilo jen snížit na konečných 4:3. Rozhodnutí druhého zápasu přinesly poslední vteřiny napínavého utkání. Gullivers v něm nejdříve vedli, Uništerb pak ale dokázal průběh otočit, za chvíli bylo ovšem opět vyrovnáno. Rozuzlení přinesla až poslední vteřina zápasu, ve které poslal Uništerb do finále Matěj Šíma.
Bronzové medaile si tak odvezly týmy Gepardi Junior Brno a Sokol Brno I EMKOCase Gullivers.
Finálový zápas již byl jasnou záležitostí 1. SC Vítkovice Oxdog, které Uništerb porazily 4:0 a převzaly tak pohár pro vítěze. 

 

Elevové BU11

Do turnaje v kategorii elevové se přihlásilo celkem 30 celků, které sehrály své zápasy v šesti základních skupinách.
První kolo play-off přineslo jednoznačné výsledky Tatranu Střešovice, Eastern wings Michalovce, Sparty Praha Yellow či Black Angels 2004.
Osmifinále přineslo zajímavou podívanou v zápase Black Angels 2005 proti SNIPERS Bratislava. Zde se měnilo skóre jak na běžícím pásu a oba týmy se neustále střídaly ve vedení. Nakonec se z postupu radovali po výhře 6:7 hráči z Bratislavy.
Ze čtvrtfinále vyšli vítězně hráči Michalovců, FBC Ostravy, Black Angels 2004 a Vítkovic Oxdog.
V semifinále nestačili pražští Angels na 1. SC Vítkovice, kterým podlehli 1:6. Za to Michalovce svůj čtyřgólový náskok téměř prohospodařily. Ostravě se podařilo snížit na 4:3, remízu však zápas nepřinesl.
Bronz tedy obdrželi hráči Black Angels 2004 a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.
Finále i přes opatrný začátek se nakonec změnilo v představení vítkovických Oxdog a stejně jako jejich nejmladší kolegové, také oni se mohli radovat z vítězství na letošním turnaji. Michalovce si odvezly stříbro.

 

Tento článek si četlo již: 1828 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2014/15 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic