Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 

V následujícím přehledu se podíváme, jak probíhal turnaj v jednotlivých dívčích kategoriích.
 

Mladší žákyně GU13

V této kategorii jsme letos zaregistrovaly čtyři družstva – FBC Liberec, TEMPISH FBC Olomouc Mladší žákyně, TJ Znojmo a maďarský Vajda-White Sharks.
Po zápasech ve skupinách, kde se utkaly dvakrát každý s každým, vyšlo pořadí 1. Vajda-White Sharks, 2. FBC Olomouc, 3. FBC Liberec a 4. TJ Znojmo.
V semifinálových duelech nejdříve nastoupily hráčky White Sharks proti TJ Znojmu. Maďarky nepřipustily žádné překvapení a i přes to, že ve skupině s nimi Znojmo drželo relativně krok, v semifinále obdrželo osm branek a z turnaje si odneslo bronz.
Druhé semifinále slibovalo napínavější podívanou. Zápasy ve skupině nejdříve skončily remízou 3:3, poté těsně zvítězily hráčky Olomouce 1:2. První polovina tomu také nasvědčovala. První gól vstřelil Liberec až v 15. minutě. Olomouc ale nezachytila nástup do poloviny druhé a zápas nakonec skončil v její neprospěch 0:4 a se Znojmem se podělilo o třetí příčku.
Finálový zápas poznamenaly dvě velké chyby Liberce, který si nepohlídal standardní situace a tak titul putoval do Maďarska, stříbro na sever Čech.
 

Starší žákyně GU15

Týmů starších žákyň přijelo na letošní Hummel Open Game Kids celkem deset. Základními skupinami prošly bez zaváhání hráčky pražského Herbadentu a polského MMKS Podhale.
Čtvrtfinále si nejdříve FBS Olomouc starší žákyně poradily s Bohemians, Herbadent Praha vyřadil maďarský Phoenix Fireball SE, MMKS Podhale zdolaly FbC Aligators a v nejvyrovnanějším duelu porazily Black Angels TJ Znojmo.
Semifinále bylo vcelku jednostranné. Polsky tým Podhale zvítězil nad Black Angels 10:2, druhý pražský tým Herbadent zvítězil 6:1 nad Olomoucí a o držitelkách bronzových medailí bylo rozhodnuto.
Finálové střetnutí této kategorie přineslo devět branek, z nichž sedm skončilo v síti Herbadentu a tak pohár pro vítězky turnaje putoval k našim severním sousedům do Polska.
 

Dorostenky GU17

Do turnaje nejstarší dívčí kategorie Hummel Open Game Kids se přihlásilo celkem 7 družstev a tak si každé zahrálo ve skupině šest zápasů, což určilo pořadí pro rozřazení do play-off.
Jediný přímý postup do semifinále si vybojovaly hráčky FbC Aligators Šitbořice Pozořice. Ostatní týmy se proti sobě postavily ve vyrovnaných čtvrtfinále, z nichž nakonec postoupily týmy Hungary Select po výhře 3:2 nad Židenicemi, Teiwaz Hranice, které vyhrály 2:1 nad Kadaní, a Black Stars Team, jenž zvítězily v nájezdech proti Unicorn team.
Pošetřené síly využily hráčky Aligators v semifinále, kde zdolaly právě Black Stars. To maďarský celek Hungary Select musel duel s Hranicemi otáčet a zvítězil 2:1.
Finále už patřilo hráčkám FbC Aligators, které si s Maďarkami poradily poměrem 3:0 a bez jediné porážky v celém turnaji převzaly zlaté medaile.

Tento článek si četlo již: 1696 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2014/15 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic