Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 
30.06.2015 13:56:34

Ženský turnaj letošního ročníku Hummel Open Game navštívilo celkem 15 týmů, které byly rozděleny do tří skupin po pěti celcích. Jediným týmem, který skupinou prošel bez ztráty jediného bodu, bylo družstvo Sokolu Židenice, které navíc ve skupině inkasovalo jeden jediný gól a tím si zajistilo přímý postup do čtvrtfinále turnaje. Nejvyrovnanější skupinou bylo naopak "Béčko", kde o finálním pořadí mezi FbŠ "pipni.cz" Bohemians, Službami pohonných hmot a maziv a Ženami ve výprodeji rozhodlo skóre ze vzájemných zápasů.

První kolo play-off přineslo jednoznačné výsledky, kromě dvou zápasů. Jeden jediný gól rozhodoval zápas mezi Ženami ve výprodeji a Elite Praha Yellow, z kterého nakonec šťastněji vyšly Ženy ve výprodeji. Druhý vyrovnaný zápas mezi hráčkami týmu J-e.l.i.t.a. a maďarského Hungary Select WU19 musely rozhodovat až nájezdy, po kterých se radovaly české hráčky. 

Čtvrfinále již bylo podstatně zajímavější. Divoký úvod měl duel mezi Tvrdošínem a Ženami ve výprodeji, kde během šesti úvodních minut padly všechny branky zápasu, na jehož konci se radoval Tvrdošín. Nečekané starosti měly právě nasazené Židenice, které musely dohánět ztrátu s týmem J-e.l.i.t.a. a až na samostatné nájezdy rozhodly o svém postupu. A i další zápas rozhodovala tato dovednostní soutěž. Pražské Elite White také dvakrát srovnalo a nakonec v nájezdech zvítězilo nad Službami pohonných hmot a maziv. V posledním čtvrtfinále si až překvapivě jednoduše poradily hráčky DT SaMo s pražskou Bohemkou. 

Oba semifinálové duely pak v bohunické hale nabídly vyrovnané zápasy, které skončily opět nájezdy. Elite Praha White je již mělo natrénované ze čtvrfinále a i v semifinále z nich vyšly jejich hráčky vítězně proti brněnským Židenicím, které stejně jako z druhé semifinále vypadnuvší DT SaMo braly bronz. 

Finálový zápas již byl zcela v rukou týmu Elite Praha White, které Tvrdošín přehrálo 5:2 a do Prahy si odvezl pohár pro vítěze. 

Tento článek si četlo již: 1681 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2014/15 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic