Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 

Pikantní zápas čekal dnes na hale v Bohunicích, kde proti sobě nastoupili AC Sparta Praha a Tatran Střešovice.

Zápas začal velmi opatrně a ani jeden z týmů se nedostal k výraznější šanci. To mohla změnit přesilová situace Sparty, ovšem pozorná obrana Střešovic nedovolila soupeři ani jedno zakončení.
Naopak v 9. minutě zápas udeřil sám Tatran, kdy brejkovou situaci zakončoval Marek Bína po asistenci Jana Zavadila.
O tři minuty později si tato dvojice spolupráci vyměnila. Bína se uvolnil v rohu hřiště a nahrál zcela volnému Zavadilovi, kterému nečinilo problém náskok navýšit - 0:2. 
Poločas byl pro Spartu doslova vysvobozením. Krev do žil jim vrátil šťastný gól Jana Páleníka, jehož střelu měl brankář Tatranu na ruce, ovšem míček nakonec skončil v síti. 
Tlak Sparty pokračoval, což vyvrcholilo přísným vyloučením jednoho z hráčů Tatranu. Přesilovku Sparťané po chvíli využili gólem Ondřeje Špalka a srovnali na 2:2.
Závěrečný tlak ani power-play Tatranu gól nepřinesl a tak se soupeři rozešli smírně 2:2.

 

Ještě před samotným zápasem nám bývalý kapitán české reprezentace a zároveň současný trenér Tatranu Luděk Beneš odpověděl na pár otázek.

*Za celou hráčskou kariéru jste toho prožil opravdu hodně, mohl byste nám to nějak v krátkosti popsat?
S florbalem jsem začínal nějak v roce 1997, následně jsem přestoupil do Chodova, se kterým jsem v nejvyšší české soutěži získal dva bronzy, potom jsem přestoupil na dva roky do Tatranu, kde jsem vybojoval dva tituly mistra republiky. Celou kariéru jsem následně opět uzavřel na Chodově. Mezi tím vším jsem se zúčastnil dvakrát mistrovství světa, který nebyly tak vydařený, kde jsme získali dvakrát šesté místo.

*A co se týče trenérské kariéry?
Trénovat jsem začal někdy v roce 2008, předtím jsem měl čtyři roky od florbalu pauzu po konci kariéry, nejdříve jsem začal trénovat na Chodově a po té jsem se vrátil do Tatranu, kde trénuji mládež - dorostence a teď tři roky po sobě juniory a mimo to jsem vedl ještě juniorskou reprezentaci.

*Zde na turnaji Hummel Open Game jste již po kolikáté a jak se Vám turnaj líbí?
Tady jsem určitě podruhé, možná i potřetí. Turnaj jde kvalitativně docela nahoru. Především tady na hale Vodova se mi líbí. Je to turnaj, který většina týmů bere vážně, není to jen takový "pouťák na žízeň" jako je třeba Nisa Open. My sem jezdíme s Tatranem v hojném počtu a máme to jako takový úvodní turnaj na novou sezónu a jsme zde velice spokojení.

*V předešlých dvou letech jste zde s juniorama zvítězili, letos jsou cíle také nejvyšší?
Tak samozřejmě tady v Tatranu nemůžeme mít ambice jiný jako vítězství, na druhou stranu jsou tady týmy, se kterými to v play-off bude zajímavý a těžký jako třeba Plantážníci nebo Sparta, takže se určitě těšíme.

Tento článek si četlo již: 978 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2014/15 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic