Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 

Úsměvy, vzájemné hecování a povzbuzování, přátelská atmosféra na jedné straně, na té druhé, sportovní, spousta překrásných nájezdů, různorodých zakončení i výborných brankářských zákroků. Nejen to provázelo 7. ročník soutěže brankářů a střelců Shot and Save, který se koná jako součást dospělé části turnaje Hummel Open Game

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 17 dvojic, které byly rozděleny do tří čtyřčlenných a jedné pětičlenné skupiny.

V pětičlenné skupině A na sebe narazily dvojice Beneš/Houser, Mončuk/Lenner, Chrást/Kredatus, Dejmal/Kytner a Kobzák/Ruber a již samotnými účastníky byla nazývána "skupinou smrti". První místo si nakonec zajistila 100% bilancí dvojice Martin Beneš a David Hauser, která prošla skupinou se ztrátou jediného setu. Druhým postupujícím bylo duo Jan Chrást a Ondřej Kredatus.

V "Béčku" proti sobě nastoupili Lunga/Škapa, Zbořil/Zbořil, Kanala/Koubek a Mazánek/Švehla. Obzvláště souboj střelců mezi Danem Koubkem a Igorem Škapou nabídl zajímavou podívanou, v níž oba jmenovaní nabídli zcela rozdílné styly zakončení. Nakonec z tohoto duela vyšel lépe Dan Koubek s brankářem Martinem Kanalou. Postup jim ale unikl, z toho se naopak ke svému vlastnímu překvapení mohl radovat Igor Škapa s brankářem Jiřím Lungou. Z prvního místa pak šel Jan Mazánek a Antonín Švehla.

Skupinou C doslova prolétla dvojice Filip Kejík a Martin Koutný, kterou doplnili z druhého místa Aleš Morávek s Pavlem Gellnerem. Naopak skupina byla konečnou pro dua Jakub Netáhlo/Tomáš Pudil a Lukáš Jeřábek/Pavel Bezrouk.

"Déčko" obohatil souboj dvou postupujících. První set ukořistili Martin Mašek s Kamilem Bříškou, druhý však patřil Janu Procházkovi a Davidu Krejčímu. O vítězi tak rozhodl až třetí set a "náhlá smrt", po které se následně radovala prvně jmenovaná dvojice. Ve skupině skončili Filip Lamař s Dominikem Šmardou a Martin Valihrach s Jakubem Nowakem.

Ve čtvrtfinále si nejdříve poradili Kejík/Koutný ve třech setech s duem Procházka/Krejčí a Mašek/Bříška s dvojicí Morávek/Gellner. Třísetový souboj nabídl také duel Mazánek/Švehla a Chrást/Kredatus se šťastnějším koncem pro druhé jmenované. Semifinálovou čtveřici doplnili Beneš s Hauserem, kteří vyřadili Lungu se Škapou.

Obě semifinále přinesly třísetové bitvy, po kterých se radovali Beneš/Hauser a Chrást/Kredatus.
Poražené dvojice si to rozdaly o třetí místo, které nakonec brali Martin Mašek a Kamil Bříška. Na Filipa Kejíka s Martinem Koutným zbyla bramborová medaile.

Finále bylo opakováním souboje ze skupiny. A stejně jako v ní, tak i ve finále a v celém Shot and Save se z vítězství radovalo duo Martin Beneš a David Hauser. Na Jana Chrásta a Ondřeje Kredatuse čekaly stříbrné medaile.

Všem zúčastněným v této dovednostní soutěži děkujeme a přejeme hodně štěstí v nadcházejícím turnaji Hummel Open Game.

Tento článek si četlo již: 1726 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2014/15 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic