Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga

Druhým dnem pokračují boje na turnaji Hummel Open Game i v kategorii Amatéři. Tato kategorie přináší daleko více důraznějších soubojů, hádek mezi hráči samotnými i hádek s rozhodčími. Přesně tento popis seděl na dnešní zápasy na hale Čejkovická.

V jednom z prvních zápasů, který se na hale při ZŠ Čejkovická odehrál, byl souboj týmů FBC Alkohol Havířov a Veselíčko Amaters.
V zápase padlo celkem patnáct branek, z toho rovných třináct do sítě Havířova. Veselíčko od začátku ukázalo, kdo bude v utkání dominovat, když po minutě a půl vedli po dvou trefách Karla Blažka 2:0. Havířovu se ovšem podařilo vyrovnat. Remízový stav trval jen pár sekund, kdy dvěma slepenými góly Jiřího Lišky opět odskočilo Veselíčko. I když góly nadále padaly jen do jedné branky, hráči Veselíčka neudržely nervy na uzdě a za nesportovní chování byl vyloučen na 2 + 10 minut Karel Blažek.
Tři minuty před koncem šel pak na 5 minut na trestnou lavici další hráč Veselíčka Martin Brostík. Celkové výsledek se v zápase nakonec zastavil na skóre 3:12.

Dalším zápas, ve kterém rozhodčí často vylučovali, byl souboj mezi FBC Hradec nad Moravicí a Klobásníky. Zápas se od začátku přeléval z jedné strany na druhou, ale góly začaly padat až po sedmi minutách zápasu. Nejdříve se v čase 7:20 prosadil hradecký Pavel Dušek, skóre během následující minuty otočili na stranu Klobásníků Jan Malkus a Václav Slavík. Remízový stav určil znovu Pavel Dušek, ovšem ten vydržel pouhou minutu a Klobásníci šli opět do vedení po trefě Stanislava Rolínka.
Po přestávce se již ale prosazovali jenom hráči Hradce a finálový výsledek zní 8:3.

Nervózní zápas sehrály i hráči týmů Green Dreams a FBK Ježci Rožmitál. Na první šanci se v tomto utkání čekalo až do druhé poloviny třetí minuty. Rožmitál se ze začátku hry spoléhal spíše na dlouhé míčky na vysunuté útočníky. Na začátku páté minuty vytáhl důležitý zákrok Jiří Dostál, na kterého se řítili tři hráči "Ježků". V sedmé minutě jsme se dočkali prvního gólu. Green Dreams ztratili lacině míček, kterého se zmocnil Jindřich Závodný, nahrál na Ondřeje Štěrbu, který se již nemýlil. Čtyřicet sekund na to již byl rozdíl dvoubrankový zásluhou Jiřího Filipa. Green Dreams se zpět do hry dostali rychlou rozehrávkou standardní situace, po které Radek Česal snížil - 1:2.
Přesně v čase 10:00 se však skóre měnilo znovu. Adam Buchta z "Ježků" se zbavil dvou hráčů a nachystal gólovou přihrávku pro Františka Čejku - 1:3.
Ve druhém poločase bylo k vidění dalších sedm branek, z nichž se celkově vytvořilo skóre utkání 4:7 ve prospěch týmu FBK Ježci Rožmitál.

Tento článek si četlo již: 1679 čtenářů
autor: Michal Jilka