Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga

V jednom z prvních zápasů vyřazovacích bojů proti sobě nastoupili Zug Selection a Jatka Matějka.

Zápas začali aktivněji hráči švýcarského Zugu, kdy hned po osmnácti vteřinách hry přinutilo hrát na zemi Ladislava Plachého, který byl vyloučen. Přesilovku hráči Zugu zužitkovali, kdy po nahrávce Aarona Stutzera skóroval Matthis Felix Hirzel Müller.
Jatka Matějka měli první šanci v polovině 4. Minuty, kdy brankář Filip Kejík vychytal Romana Šudáka. Právě Šudák ale o tři minuty později nahrál Matěji Hronkovi, který srovnal stav utkání.
Jedenáctá minuta přinesla opět změnu skóre. Martin Koutný navedl míček z pravé strany poloviny hřiště a prudkou střelou překonal brankáře Jatky Matějky. Ovšem neradoval se moc dlouho, od půl minuty na to po rychlém přečíslení si dvojice Šudák/Hronek zopakovala spolupráci – 2:2.
V 17. minutě se skóre měnilo znovu, Martin Bolf využil chyby Macalky a navýšil opět vedení na stranu Zugu. A nebylo to z jejich strany vše, do poločasu ještě navýšil vedení Joshua Schelber – 4:2 pro Zug. Tentýž hráč měnil skóre utkání i ve 27. minutě, kdy skákavou střelou překonal Martina Kanalu.
Kuriózní moment nastal na sklonku 25. minuty, kdy byl vyloučen Jiří Sýkory z Jatky Matějky. Při diskuzi s neustále se usmívající zapisovatelkou utkání prohlásil, že toto vyloučení bylo taktické a doslovně prohlásil: „Já sem zakop a von zakop vo mě.“
A navyšování stavu zápasu pokračovalo. Brejk Zugu zakončoval osamocený Tassio Sutter. Ke konci zápasu ještě dovršením svého hattricku korigoval stav Matěj Hronek, ovšem to bylo vše a zápas skončil 6:3 v neprospěch Jatky Matějky.

S hráčem švýcarského celku Johanem von der Pahlenem jsme po zápase udělali krátký rozhovor (přepsáno z angličtiny do češtiny):

*Právě jste odehráli velmi těžký zápas s týmem Jatka Matějka, jak jsi viděl celý zápas?
Byl to těžký zápas, myslím, že máme dobrý tým, protože jsme švýcarští hráči, máme velmi dobrou disciplínu, bojujeme tvrdě a máme dobré týmového ducha. Toto jsou velmi těžké zápasy a další zápas bude proti Libertě, kde mám několik bývalých spoluhráčů z Tatranu, takže to bude velmi prestižní a těžký zápas. Bohužel jsem zraněný tak nemůžu moc naplno hrát.

*Co se stalo?
Mám natažené vazy v koleni takže nejsou 100% fit.

*Ty jsi tady na turnaji po kolikáté?
Myslím, že již počtvrté. Hummel je nejlepší turnaj v Česku, hráči z různých týmů můžou hrát za jeden tým.

*Příští rok je 10. ročník turnaje Open Game, doufáme, že nás zase navštívíte.
Já si myslím, že ano. Budeme mít pravděpodobně nejlepší tým, s kterým bychom chtěli ukázat něco extra.

*To je skvělé, a máš nějakou zprávu pro hráče či týmy, které o účasti na turnaji zde uvažují?
Moc v noci nepijte, spěte pár hodin a ujistěte se, že políbíte dívku na rozloučenou.

Tento článek si četlo již: 1692 čtenářů