Opengame
Amaterská
florbalová liga

Elite Praha udolala Židenice
Utkání s pravým semifinálovým nábojem, které se muselo líbit všem přítomným a které vyvrcholilo až v samostatných nájezdech. To byl souboj mezi Sokolem Židenice a Elita Praha White.
Již ve 2. minutě bylo krušno, to hráčky Elite rozehrávaly standardní situaci, míček sice ztratily, ale zpět hov vybojovala Veronika Zittová, která otevřela skóre.
Na konci čtvrté minuty bylo ale hned srovnáno. Po přihrávce Kamily Pravcové se prosadila Andrea Dernerová. A tlak Židenic pokračoval, brankářka Martina Gécová ale dobře zasáhla po střele Aničky Grufíkové.
Na sklonku jedenácté minuty utíkala rychle ze hřiště Veronika Radová se slovy „vždyť nás je tady moc“. Nepozorný rozhodčí v tu chvíli zbystřil a Elite Praha šla do oslabení. Přesilovka se ale vůbec Židenicím nepovedla.
V čase 16:34 měly obrovskou příležitost Pražanky. Střela propadla až za brankářku Židenic a Kristýna Vránová měla před sebou odkrytou branku, ale míček místo do sítě nasměřovala mimo. A tak poločas zápasu, který se hrál nahoru dolů bez jakéholiv zbytečnho zdržování, skončil 1:1.
Na začátku druhé půle vyvrcholil tlak Pražanek, kdy se prosadila opět Veronika Zittová. Vyrovnání ale na sebe nenechalo dlouho čekat, tvrdý souboj v pravém rohu vyhrála Jana Švecová a předložila ho Andree Dernerové – 2:2.
Na hřišti to chvilkami připomínalo skutečnou bitvu. Hráčky do sebe šly opravdu tvrdě a rovnači mantinelů měli neustále co na práci.
Na začátku 39. minuty nastal obrovský závar před brankou Židenic, který vyřešila znovu Gécová a i přes šanci na druhé straně skončil zápas remízou 2:2 a tak o osudu zápasu musely rozhodnout nájezdy.
Jedinou úspěšnou střelkyní byla v posledním nájezdu Veronika Rybičková, a tak se Elite Praha White radovala z postupu mezi nejlepší dvojici, Brňankám byly předány bronzové medaile.

Tvrdošín rozhodl ve čtvrté sérii
Druhý zápas, ve kterém se střetli týmy DT SaMo a FBK Tvrdošín byl o poznání opatrnější. Oba týmy velice dobře bránily a ani jeden celek si dlouho nevypracoval žádnou výraznější příležitost. Až v polovině 13. minuty měla dobrou šanci Petra Konkolská z DT SaMo, ale mířila těsně nad.
Do poločasu se nic výraznějšího nestalo, jen časomíra nechtěla chvíli spolupracovat, a tak diváky i pořadatele pobavilo skóre 677:675, které se na ní z ničeho nic objevilo.
Hned na začátku druhé poloviny přišel ostrý zákrok tvrdošínské hráčky Miriam Bukové, která si vysloužila dvouminutový trest, ale SaMo prakticky neohrozily bránu. Naopak udeřil Tvrdošín. Tečovaná střela Barbory Spišiakové skončila až za nešťastnou brankářkou Veronikou Tomšovou.
Utkání i nadále pokračovalo víceméně v poklidném tempu a ani jeden tým se nehnal za gólem. Vyčkávací taktika se DT SaMo vyplatila. Rychlou akci po levém křídle Jitky Oháňkové zakončila Barbora Pařízková
A zápas najednou dostal obrátky. Šance se prostřídaly na obou stranách, ale do konce zápasu ani jeden tým žádnou nevyužil, a tak i o druhém ženském semifinále musela rozhodnout dovednostní soutěž.
Čtvrtá série přinesla proměněný nájezd od hráčky Tvrdošínu Barbory Spišiaková, která tak své spoluhráčky poslala do finále. Na DT SaMo také zbyl bronz.

Tento článek si četlo již: 1485 čtenářů
autor: Michal Jilka