Dorostenky: FbC Aligators Šitbořice Pozořice

Amatéři: Fialové Kobry GLOBO GYM

Ženy: Elite Praha White

Muži: itelligence Bulldogs Brno

30.06.2015 19:57:53

Poslední kategorií, které věnujeme náš souhrn, je kategorie mužů, které se v letošním 9. ročníku Hummel Open Game zúčastnilo 33 týmů, které byly rozlosovány do šesti skupin. Již zápasy ve skupinách ukázaly, které týmy budou hrát o nejvyšší příčky celého turnaje. Dominantní postavení ukázali kupříkladu obhájci titulu Richmond, brněnští Bulldogs, kteří inkasovali pouze dvě branky, či The Edge.

První kolo vyřazovacích bojů přineslo kromě dvou kontumací také vyřazení jedněch z favoritů The Edge, které vyřadili hráči Last Minute. Velice jednoduše pak prošly do dalšího kola celky Bulldogs Brno či Polámanej Mixér nebo Hattrick Brno.

Již osmifinále proti svedlo švýcarský tým Zug Selection a BSP Libertu. Hráči Zug doplatili na neproměňování šancí a z turnaje byli vyřazeni. Dále následně pokračovali i Bulldogs, Gullivers Brno, švédský Köping, Polámanej Mixér, pražští Wizards, Hattrick a také Richmond.

Jedinou jednoznačnou čtvrtfinálovou bitvou bylo derby brněnských Gullivers s Buldoky, kdy Bulldogs neměli sebemenší problém své soky vyřadit. I švédský tým Köping dohrál po té, co těsně vypadl s Polámaným Mixérem. Hattrick Brno padl s Wizards Praha a předčasným finále byl označován souboj Liberty a Richmondu. Ten vyvrcholil až v samostatných nájezdech se šťastnějším koncem pro obhájce prvenství.

Semifinále proti sobě posunulo Richmond a Bulldogs Brno, po němž se z postupu mezi nejlepší dva celky radovali právě Buldoci. Ty ve finále doplnili Wizards Praha, kteří si nechali utéct náskok s Polámaným Mixérem a o svém postupu rozhodli až v nájezdech.

Finálový souboj už nabídl pouze dominanci brněnského týmu itelligence Bulldogs, kteří si vypracovali čtyřbrankový náskok a ani snížený Wizards nezměnilo nic na jejich titulu na Hummel Open Game.

30.06.2015 16:57:46

V kategorii Amatéři se nám letos sešlo 42 týmů, které byly rozděleny osmi skupin, z nichž dvě byly šestičlenné a zbylé pětičlenné. A pouze ve dvou z nich neprošly první týmy bez ztráty bodu - Pozdní sběr a IBK PořádMálo. 100% bilanci si naopak udržely celky Pacovští Honzíci, Žltý Sneh, Béleš Team, FBK Ježci z Rožmitálu, Fialové Kobry GLOBO Gym a Sexy Bonbónky.

První kolo play-off přineslo několik kontumačních výsledků, takže volně postoupily celky FBC ČŮČO, Amici Brno a Čipáci. V druhém kole proti sobě stanulo třicetdva týmů. Dva zápasy musely rozhodnout samostatné nájezdy, ty zbylé pak přinesly více, či méně jednoznačné výsledky. Největší rozdíl ve skóre předvedl tým Fialových Kober proti týmu Čipáci, naopak o boj postup mezi šestnáct nejlepších svedly Posdní sběr či RON Software.

Osminále také nenabídlo žádné velké drama. Až na dva zápasy, ve kterých byl rozdíl ve skóre dvougólový, skončily ostatní vyšším, až osmibrankovým rozdílem. Postup si tak zajistili hráči týmů Pacovští Honzíci, Žltý Sneh, Ron Software, FBK Ježci Rožmitál, Fialové Kobry GLOBO Gym, Flamingos Brno, IBK PořádMálo a Pozdní sběr.

Nastolený trend v ne příliš nervy drásajících zápasech pokračoval i ve čtvrtfinále. Výsledky 7:0, 6:3, 7:4 a 4:1 posunuly mezi čtveřici nejlepších postupně Pacovské Honzíky, RON Software, Fialové Kobry a IBK PořádMálo.

Semifinálové kolo začali zápasem Pacovští Honzíci proti RON Software. Zápas hattrickem a asistencí rozhodl Milan Paták z Honzíků a poslal je do finále. Druhý finalista tak jednoduchou úlohu neměl. IBK PořádMálo bojovalo až do konce s Fialovými Kobrami, nakonec byli ale úspěšnější právě hráči v čele se střelcem Danielem Macounem, který rovněž v tomto semifinále zaznamenal hattrick.

Finálový duel ale rozhodl dalším hattrickem jiný střelec Kober. Kamil Bříška s 27 brankami a celkem 41 kanadskými body na celém turnaji rozhodl o prvenství Fialových Kober na turnaji Hummel Open Game. Na Pacovské Honzíky zůstaly stříbrné medaile.

30.06.2015 13:56:34

Ženský turnaj letošního ročníku Hummel Open Game navštívilo celkem 15 týmů, které byly rozděleny do tří skupin po pěti celcích. Jediným týmem, který skupinou prošel bez ztráty jediného bodu, bylo družstvo Sokolu Židenice, které navíc ve skupině inkasovalo jeden jediný gól a tím si zajistilo přímý postup do čtvrtfinále turnaje. Nejvyrovnanější skupinou bylo naopak "Béčko", kde o finálním pořadí mezi FbŠ "pipni.cz" Bohemians, Službami pohonných hmot a maziv a Ženami ve výprodeji rozhodlo skóre ze vzájemných zápasů.

První kolo play-off přineslo jednoznačné výsledky, kromě dvou zápasů. Jeden jediný gól rozhodoval zápas mezi Ženami ve výprodeji a Elite Praha Yellow, z kterého nakonec šťastněji vyšly Ženy ve výprodeji. Druhý vyrovnaný zápas mezi hráčkami týmu J-e.l.i.t.a. a maďarského Hungary Select WU19 musely rozhodovat až nájezdy, po kterých se radovaly české hráčky.

Čtvrfinále již bylo podstatně zajímavější. Divoký úvod měl duel mezi Tvrdošínem a Ženami ve výprodeji, kde během šesti úvodních minut padly všechny branky zápasu, na jehož konci se radoval Tvrdošín. Nečekané starosti měly právě nasazené Židenice, které musely dohánět ztrátu s týmem J-e.l.i.t.a. a až na samostatné nájezdy rozhodly o svém postupu. A i další zápas rozhodovala tato dovednostní soutěž. Pražské Elite White také dvakrát srovnalo a nakonec v nájezdech zvítězilo nad Službami pohonných hmot a maziv. V posledním čtvrtfinále si až překvapivě jednoduše poradily hráčky DT SaMo s pražskou Bohemkou.

Oba semifinálové duely pak v bohunické hale nabídly vyrovnané zápasy, které skončily opět nájezdy. Elite Praha White je již mělo natrénované ze čtvrfinále a i v semifinále z nich vyšly jejich hráčky vítězně proti brněnským Židenicím, které stejně jako z druhé semifinále vypadnuvší DT SaMo braly bronz.

Finálový zápas již byl zcela v rukou týmu Elite Praha White, které Tvrdošín přehrálo 5:2 a do Prahy si odvezl pohár pro vítěze.

Poslední finále celého 9. ročníku Hummel Open Game byl zápas mezi týmy itelligence Bulldogs BrnoWizards DDM Praha 10. A oproti předešlým finálovým zápasům mělo toto utkání favorita v podobě brněnských "Buldoků".

Ti svou roli začali naplňovat hned ze začátku střetnutí. Drželi míček na svých hokejkách a v útočné polovině kombinovali. Hráči Wizards, kteří očividně vstoupili do zápasu s cílem především co nejdříve neinkasovat, se dobře přesouvali a dobře vykrývali pozice před vlastním brankářem a při případném zisku míčku podnikali rychlé protiútoky.
Konec třetí minuty přinesl tak trochu smolný gól pro Wizards. Střelu Petra Voltnara tečoval jeden z obránců, míček doplachtil ke zcela volnému Vojtěchu Dudovi, který otevře skóre finále.
Wizards ale ihned ve 3. minutě měli možnost odpovědět v podobě přesilovky. Kromě dvou menších závarů před brankou Turiaka ovšem k ničemu výraznějšímu nedošlo, a tak ihned po skončení jejich výhody pokračovali Bulldogs v nastolené hře. Rozvážná kombinace s rychlou střelbou ale dlouho nebyla úspěšná. Buď ji odrazila pozorná obrana, nebo zakročil brankář Lukáš Vávra.
V čase 10:40 ale již Wizards kapitulovali podruhé. Po křižné nahrávce od Miroslava Kladiva vypálil tvrdě do horního růžku Aleš Jakůbek. A i nadále pokračoval brněnský tým v náporu a brankář Vávra měl neustále co na práci.
Na sklonku patnácté minuty měli výraznější šanci i Wizards, jenže tu neproměnili a pro změnu museli hasit unikajícího soupeře.
Poločasový stav uzavřeli opět dominující "Buldoci" - po přihrávce od Davida Hrazdíry se prosadil Jan Novotný.
Ve druhé polovině se do prvních větších šancí dostali Wizards, ale Turiak za svá záda zkrátka nic nepustil. Na druhé straně pak ve 28. minutě zasáhl hned třikrát po sobě wizardský Vávra. O minutu později již byl ale krátký na střelu Petra Voltnera z úhlu a skóre 4:0 už hrozilo finálovým debaklem.
Po čtvrtém gólu jakoby spadl z hráčů pražského týmu ostych a nervozita, což se ihned projevilo i na hřišti. Wizards začali riskovat, svého soupeře napadli na jeho obranné polovině a chtěli alespoň zmírnit stav utkání. A na konci 32. minuty se jim to konečně podařilo. Martin Lazárek po spolupráci s Jiřím Šrámkem vstřelil první gól svého týmu ve finále.
Gól vlil hráčům okamžitě čerstvou krev a na hřišti to bylo znát. Výraznější pohyb na obou stranách, důraznější souboje a častější střelba přinesla daleko více dramatičtější momentů a zákroků brankářů. Najednou to byl pražský tým, mohutně dirigovaný svým trenérem, který diktoval tempo hry a finálový boj nevzdal. Čestnou odměnou mu alespoň byl 9 sekund před koncem druhý gól Martina Lazárka.

Bulldogs Brno tak dokráčeli po čtyřech dnech bojů až na samotný vrchol Hummel Open Game. Wizards si do Prahy odvážejí stříbro.

Druhým finále, které nabídlo dnešní odpoledne, bylo střetnutí úspěšných semifinalistů kategorie Amatérů - Pacovští Honzíci se střetli s Fialovými Kobrami GLOBO GYM.

Pacovští Honzíci začali zápas vysokým napadáním. To se jim ale brzy vymstilo. Fantastickým manévrem vyklouzl z rohu hřiště Marek Ulík, následně přešel přes dva bránící hráče a doslova na zlatém podnose naservíroval nahrávku pro Lukáše Tondra, který již neměl se zakončením do prázdné brány problém.
Srovnat stav se Pacovským Honzíkům podařilo na konci jedenácté minuty utkání. Brankář Martin Mašek neudržel střelu vyslanou z hole Milana Paták a Jan Tomšů dopichával míček do jeho odkryté svatyně - 1:1.
Na hřišti nadále probíhal vyrovnaný boj. Oba týmy si byly vědomi důležitosti utkání a i taktická stránka hrála svoji roli. Zatímco Kobry spíše ostřelovaly gólmana "Honzíků" Jaroslava Mareše, jejich soupeř se snažil prosadit kombinační hrou s rychlou střelbou.
Šestnáctá minuta byla ve znamení rychlých protiútoků. Nejdříve se v přečíslení dva na jednoho neprosadili Kobry, po té pro změnu nevyužili rychlý brejk Pacovští Honzíci. A tak si ihned vzali slovo Fialové Kobry, kterým vrátil vedení Daniel Macoun.
V čase 18:19 se znovu prosadil Macoun, který dostal přihrávku od Jana Šimůnka, rychlou otočkou na jednu i na druhou stranu oklamal svého obránce, přes kterého i vystřelil a míček skončil v brance.
Povedenou pětiminutovku Kober završil ještě 17 sekund před poločasem Kamil Bříška a určil tak stav 4:1.
První, oku lahodící situace na hřišti po přestávce volala po dalším gólu. Jakub Tregl předvedl sólo proti všem hráčům Pacovských Honzíků, jenže ztroskotal až na samotném gólmanovi.
Kobry nepolevovali v aktivní hře, což jim přineslo odměnu v podobě získaného míčku a následnou kombinaci na jeden dotek zakončoval druhým gólem v zápase Bříška.
Pacovští Honzíci ale zbraně ještě nesložili. Vyloučení Jana Šimůnka potrestali tím nejlepším možným způsobem, kdy hned po pěti vteřinách snížil Matěj Doubek.
A hráči žlutomodrých ožili. Za necelých dvacet sekund se skóre znovu měnilo, to Jan Maršík stáhnul stav zápasu na rozdíl dvou branek. Při svém gólu zranil navíc brankáře Maška, který ale i přes bolest pokračoval v chytání.
S Kobrami ale korigování stavu nic neudělalo. Naopak, sami opět udeřili na konci 29. minuty, kdy Daniel Macoun zkompletoval hattrick po asistenci Kamila Bříšky.
Na hřišti následovala hra tři na tři. Ihned po vběhnutí hráčů na hřiště se míčku zmocnil na levé straně Lukáš Tondr a prudkou střelou vymetl šibenici - 7:3.
Zdálo se být hotovo. Ale to opravdu jen zdálo. I přes čtyřbrankové manko zkusili "Honzíci" sympaticky power play, a byli odměněni. Nejdříve skóroval Zdeněk Kounek a následně Martin Nesvačil.

Na víc už ale nezbyl čas. A tak Fialové Kobry po závěrečném ceremoniálu pozvedli nad hlavy pohár pro vítěze, Pacovští Honzíci odjíždí z Hummel Open Game se stříbrnými medailemi.

28.06.2015 18:51:58

Prvním finále dospělé části Hummel Open Game bylo dnes po poledni finále kategorie Ženy, ve kterém proti sobě stanuly hráčky Elite Praha WHITE a FBK Tvrdošín.

A jako správné finále se začalo hned zkraje zápasu aktivně. Ani jeden tým nezvolil vyčkávací taktiku a snažil se prosadit.
Úspěšněji si počínaly hráčky pražského Elite, za které nemohla nastoupit zraněná Petra Nosková, kdy na konci třetí minuty vystřelila Ivana Miklíková a svým pokusem překvapila nejen celou obranu Tvrdošínu, ale i samotnou brankářku Veroniku Stredenskou. O dvanáct sekund zněla siréna bohunickou halu podruhé a opět zásluhou Pražanek, konkrétně Kristýny Vránové.
Góly změnily i přístupy jednotlivých týmů. Zatímco tvrdošínské hráčky spíše spoléhaly na rychlé protiútoky, hráčky Elite Praha držely míček a postupnou kombinací se snažily překonat soupeřky. Postupná kombinace se ale zas tak úplně nevyplatila. Ne příliš povedenou rozehrávku zastavila na půlící čáře Viktória Bobotová a skákavou střelou překonala brankářku Martinu Gécovou - 2:1.
A obrany se musely mít neustále na pozoru jelikož se oba týmy snažily střílet z dálky, jejich pokusy mnohdy končily na bránících hráčkách. Jeden takový pokus musela ale i odvracet včasným vykopnutím Gécová, která byla na sklonku dvanácté a třinácté minuty pod palbou slovenských hráček.
V čase 17:30 měl obrovskou šanci tým Elite Praha. Míček už skákal na brankové čáře, ale rozhodčí zápasu viděla vysokou hokejku při bránění jedné z tvrdošínských hráček a následoval samostatný nájezd, který ale neproměnila Veronika Zittová po dobrém zákroku Veroniky Stredanské. Následovala ovšem přesilová hra, kterou na samotném konci ukončila prudkou střelou právě Zittová.
Hned na začátku druhé půle se prosadil Tvrdošín, kdy se prosadila Michaela Krivulčíková. Jakékoliv drama ale odmítla nejproduktivnější hráčka Elite na celém turnaji Veronika Zittová. A tlak Pražanek pokračoval a Tvrdošín se bránil i za pomoci nedovolených faulů.
Závěr celého utkání již byl pod kontrolou hráček Elite Praha, které ještě zvýšily svůj náskok gólem Terezy Chvátalové a uzavřely tak skóre ženského finále na stavu 5:2

Při finálovém ceremoniálu byli nejdříve vyhlášeni nejlepší fanoušci turnaje, kterými se stal fanclub Tvrdošínu v čele s hráči týmu Retro. Po nich si stříbrné medaile převzal tým FBK Tvrdošín a vše vyvrcholilo předáním zlatých medailí a poháru pro vítěze turnaje Hummel Open Game pro tým Elite Praha White.