Opengame
Amaterská
florbalová liga

Starší příspěvky:12345678

Odpolední program byl na hale Vodova věnován nejstarším kategoriím Hummel Open Game Kids - dorostenkám GU17, dorostencům BU17 a juniorům BU18.

FbC Aligators nedaly Maďarkám šanci
Finále v kategorii dorostenek čekalo na jihomoravský celek FbC Aligators Šitbořice Pozořice a maďarský výběr Hungary Select.
Zápas probíhal za výborné divácké kulisy, která se v hale Vodova vytvořila. Opatrný zápas z obou stran rozsekla až 16. minuta zápasu. To utekla Barbora Husová a krásnou střelou poslala Aligators do vedení. Po té šla florbalová krása stranou, kdy hřiště připomínalo spíše bojiště a místo šancí na jedné či druhé straně se důraznými souboji s pomocí hokejek bojovalo o míček. Vše utnula až poločasová siréna.
Na začátku druhé půle se konečně osmělily i hráčky Hungary Select a vytvořily si pár dobrých šancí. Gól ovšem padl na druhé straně, to si Lenka Novotná zpracovala míček a napálila ho rovnou do sítě 2:0.
Konec 29. minuty přinesl třetí gól. Po přihrávce Barbory Husová se prosadila Martina Lvová čímž vzala zbylou energii maďarským soupeřkám, které již do konce zápasu nic nevymyslely a tak zlato zůstává na Moravě, stříbro si odvezly hráčky týmy Hungary Select.

FBC Ostrava nestačila na Bulldogs Brno
Dramatickou podívanou plnou šancí, napínavých momentů i slovních diskuzí mezi jednotlivými hráči, trenéry a rozhodčími, přineslo finále dorostenců mezi FBC Ostravou a itelligence Bulldogs Brno.
Do utkání doslova vlétli hráči Bulldogs, kteří hned zkraje zápasu nastřelili brankovou konstrukci. Na začátku 5. minuty ovšem vykouzlili obrovskou chybu v obraně, které využil Michal Sládek a Ostrava náhle vedla. O moment na to mohlo být pro Buldoky ještě hůř, nejdříve Ondřej Trojek napálil tyčku, následně se prosadil tečovanou ránou Jakub Chodura a rázem to bylo o dvě branky. Ostravě jako by to nestačilo a na brněnskou branku se hrnul jeden útok za druhým. Poločasový hvizd rozhodčího byl pro Bulldogs doslova vysvobozením.
A důrazná domluva trenéra na lavičce pomohla. Krátce po začátku druhé poloviny se prosadil Patrik Fabián a Buldoků bylo v ten moment plné hřiště. Jejich tlak vyvrcholil v 37. minutě. To si Lukáš Michálek navedl míček, přihrál lépe postavenému Patriku Fabiánovi, který svým druhým gólem v zápase posunul zápas do samostatných nájezdů.
Tentýž hráč byl úspěšný i v první sérii této dovednostní soutěže a jelikož Pavel Ubelauer neproměnil, vedli Bulldogs 1:0. V druhé sérii ale vyrovnal Tomáš Blahut, jelikož Adam Zemánek se neprosadil. Za Ostravu pak jel svůj nájezd Jakub Chodura, kterého brankář Buldoků vychytal. Vše na své hokejce měl Michal Stráský, který nezaváhal a vystřelil tím zlato pro tým itelligence Bulldogs Brno

Sparta nastřílela ve finále šest branek
Posledním finále, které se na hale Vodova odehrálo, byl duel mezi AC Sparta Praha a FC Bučis Team.
Bučis Team se postaral o velké překvapení turnaje, když v semifinálovém zápase zdolal střešovický Tatran 4:3. V tomto utkání sice dvakrát prohrával, góly v rozmezí sedmi sekund zápas otočil a díky tomu postoupil do finále celého juniorského turnaje.
Finálové utkání začalo lépe pro hráče Sparty. Jan Páleník se uvolnil, nahrál Patriku Totzauerovi, který poslal Pražany do vedení - 1:0. O chvíli později to již bylo 2:0, to se o branku postaral útočník Ondřej Špalek. Sparta pokračovala v náporu, po průniku Michala Zemana, jenž obešel tři protihráče, zakončoval opět Špalek těsně nad. Dvě minuty do poločasu zvyšoval na tříbrankový rozdíl Karel Šteker. Z ojedinělé šance však udeřil i Bučis Team - Tomáš Mudra využil přihrávku Antonína Šišky a snížil. Dvacet vteřin na to se ovšem skóre měnilo znovu, Jan Páleník se tentokrát ujal role střelce a poločas skončil výsledkem 4:1.
V druhé půli byl obraz hry stejný. Nejdříve se podruhé prosadil Patrik Totzauer, následně svůj dobrý výkon korunoval dalším gólem Jan Páleník - 6:1. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo.
AC Sparta Praha tak napodobila své mladší kolegy, poražený FC Bučis Team odjel z turnaje s pohárem za druhé místo.

Nejen v bohunickém Campusu probíhala dramatická finále Hummel Open Game. Na hale Vodova se proti sobě nejdříve rozhodovalo ve finále starších žákyň a starších žáků.

Titul pro starší žákyně putuje do Polska
Ve finále kategorie starší žákyně proti sobě nastoupily hráčky Herbadentu Praha SJM a polského celku MMKS Podhale.
Finále mělo od samého začátku jasný průběh. Po úvodním vzájemném oťukávání se začaly hráčky více osmělovat z čehož vyplynul první gól zápasu, který vsítila členka polského týmu Anna Osmala. A další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Čistý hattrick v průběhu pěti minut zařídila Dominika Buczek a rázem Herbadent prohrával o čtyři góly. A bylo ještě hůř, jelikož čtyři minuty před poločasem zasadila pátou trefu Aleksandra Cebula.
Poločas byl pro Herbadent Praha doslova vysvobozením. Ba naopak ihned po něm se hráčky pražského celku daleko více osmělily a na polského soupeře doslova vlétly. Odměnou jim byly dva slepené góly v rozmezí jedné minuty, kdy se nejdříve prosadila Vendula Beránková a posléze i Kristýna Balcárková.
Bohužel to bylo ze strany Pražanek vše. Dalším gólem Aleksandry Cebuly se vrátilo vše zpět do starých kolejí. Skóre zápasu se nakonec zastavilo na stavu 2:7 z pohledu Herbadentu, kdy čtvrtým gólem završila povedený zápas Dominika Buczek. Do Prahy tak putuje pohár za druhé místo, ten za první si odvezl tým MMKS Podhale.

Sparta i podruhé na nájezdy úspěšná
Stejně jako semifinálový zápas AC Sparta Praha YELLOW proti 4sport florbal, tak i ten finálový proti Bohemians DDM Praha 7 musely rozhodnout samostatné nájezdy.
Atraktivní derby ve finále starších žáků sledovala velice slušně zaplněná hala Vodova. První vážnější akcí se prezentovaly aktivnější Bohemians, kteří se několikrát dostali do slušné pozice, ale pozorná obrana Sparty byla připravená. Nakonec se však hráči "Bohemky" dočkali, kdy se v 8. minutě zápasu prosadil po akci Vítka Tomáška Josef Juha. Od té chvíle bylo "Sparťanů" plné hřiště, což korunovali dvěma góly na konci třinácté, respektive čtrnácté minuty a po úspěšných trefách Viléma Kavana a Jiří Horáka otočili průběh zápasu. Konec první půle přinesl velice ostrý zákrok Jana Gregora, který byl vyloučen na pět minut za hrubost a Bohemians se tak naskytla ideální možnost na srovnání, která ale nebyla využita.
V druhém poločase se šance střídaly na obou stranách, kde velice dobré zákroky předváděly oba dva brankáři, tomu z Bohemians pomohla při střele Petr Tlapy tyčka. Ten samý hráč se ale ve 35. minutě mohl tentokrát již radovat, jelikož přihrál na gól Lukáši Kovaříkovi a zdálo se být rozhodnuto.
Nervy na straně "Bohemians" vyvrcholily špatným střídáním, přesilovou hru ovšem Sparta nevyužila.
V čase 39:17 ovšem Patrik Šebek zdramatizoval utkání! V tu chvíli vše vrhli Bohemians do útoku a jejich snaha byla oceněná gólem. Dvě vteřiny před koncem utkání srovnal Lukáš Netrefa a utkání tak dospělo do samostatných nájezdů.
První střelci z obou týmů se prosadili, takže po gólech Patrika Segeče (Boh) a Viléma Kavana (Spa) byl stav 1:1. Ve čtyřech následujících sériích byli střelci neúspěšní a nezměnil na tom ani šestý nájezd Bohemians Lukáše Netrefy. Za Spartu se k šestému pokusu postavil Petr Tlapa, svůj nájezd proměnil a spustil tak obrovské nadšení celého týmu.
AC Sparta Praha si tak z letošního Hummel Open Game odvezla zlato, stříbro putuje také do pražského celku Bohemians DDM Praha 7.

Po kategorii přípravek a mladších žákyň pokračovala finále v hale Campus zápasy Elevů a mladších žáků.

1. SC Vítkovice Oxdog napodobily své mladší kolegy
1. SC Vítkovice Oxdog nastoupily ve finále kategorie Elevové proti slovenskému týmu Eastern Wings Michalovce.
Zápas byl od samého začátku velice opatrný, žádný z týmů nechtěl udělat chybu vedoucí ke gólu soupeře. Diváci se první branky dočkali až v 15. minutě zápasu, kdy svůj gól vstřelila hráčka Vítkovic Adéla Feiková. A další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Petr Sova po asistenci aktivního kapitán Gattnara, který rozhodl svým výkonem semifinále, navýšil vedení na 2:0. Opaření Eastern Wings do přestávky inkasovali ještě jednou, kdy Adéla Feiková vybojovala míč pro Josefa Maxera, který střelou stanovil poločasový výsledek 3:0.
Poločasová přestávka na ofenzivní tažení Oxdog nic nezměnila. Ihned po vhazování se vrhli do útoku, Jakub Galia obkroužil branku a předložil míček na zlatém podnose pro Adama Zubeka - 4:0. Snížení slovenských hráčů přinesla přesilová hra, když se trefil Samuel Drančák a zaznamenal čestný úspěch pro Michalovce, z jejichž strany to již bylo vše.
Do konce zápasu se ještě prosadili Ondřej Jankovský a svůj opět podařený výkon korunoval i kapitán Martin Gattnar, který později spolu se svými spoluhráči pozvedl nad hlavu pohár pro vítěze. Michalovce se vrací domů na Slovensko se stříbrnými medailemi.

Dovršením hattricku 0,9 sekundy před koncem rozhodl zápas
Zápas jako na houpačce přineslo finále mladších žáků mezi HFC S-PartaFBC ČPP Bystroň Group Ostrava.
Z počátku utkání byla aktivnější S-Parta, za kterou v 5. minutě nastřelil tyčku Prokop Limanovský, na druhé straně kontroval skrytou střelou Martin Kašík.
9. minuta již přinesla gól. Jan Krupička z týmu HFC S-Parta zavezl míč do rohu hřiště, odkud nahrál volnému Prokopovi Limanovskému, který se do prázdné branky nemýlil.
Ostrava se prosadila z povedené přesilovkové souhry, na jejímž konci stál Daniel Chatrný. Poločas se pomalu chýlil ke konci, ovšem 10 sekund před sirénou ještě jednou rozjásal Ostravany opět Chatrný a otočil průběh zápasu - 1:2.
Po poločase bylo pro S-Partu ještě hůř. Lehký míček vyslaný z hokejky Matěje Matošky skončil k překvapení všech v brance a Ostrava již měla dvoubrankový náskok. Ten vydržel necelou minutu, když se prosadil Adam Škarda po spolupráci s Františkem Konopáskem - 2:3.
A osud zápasu tomu chtěl, aby to nebyla jejich poslední úspěšná spolupráce. Ve 13. minutě utekl po pravém křídle opět František Konopásek a Adamovi Škardovi předložil druhou gólovou asistenci.
Již se zdálo, že se utkání chýlí k samostatným nájezdům. Ovšem to opět odmítla dvojice Konopásek a Škarda a završila tak svoji hattrickovou spolupráci, při kterém vždy měli oba stejnou roli - 4:3 a na tabuli v tu chvíli svítilo 0,9 sekundy do konce!
Buly bylo již jenom povinností, po němž se z vítězství radovali po fantastickém obratu hráči HFC S-Parta

21.06.2015 15:34:31
autor: Igor Škapa

V bohunickém Campuse začaly finálové zápasy nejmladších kategorií.

Přípravkám kralují 1. SC Vítkovice Oxdog
V kategorii přípravek BU9 proti sobě nastoupili 1. SC Vítkovice Oxdog a Uništerb.
Zápas těch nejmenších měl jednoznačný průběh. V 6. minutě se prosadil vítkovický Kryštof Minárik, který postupoval z poloviny hřiště proti jednomu obránci, zpoza něj vystřelil čímž překvapil brankáře a míček skončil v bráně - 1:0.
Na začátku 8. minuty byl vyloučen hráč Uništerbu a asi o nejrychlejší proměnění přesilové hry se postaral Jan Bura po přihrávce Jana Drozda, který zužitkoval výhodu hned po pěti vteřinách.
Do druhé třetiny vstoupili opět lépe hráči Oxdog, kdy po necelé minutě navýšil vedení Matěj Šmerda. V následném signalizovaném vyloučení navíc dokázal ještě skórovat sám faulovaný Daniel Kleibert a navýšil výsledek zápasu na 4:0.
Ve třetí třetině se již nic zásadního nestalo, hráči Vítkovic měli stále převahu, z které vedly jen ojedinělé útoky Uništerbu. 1. SC Vítkovice Oxdog tak převzali z rukou ředitele turnaje Hummel Open Game Dana Koubka zlaté medaile a pohár pro nejlepší tým v kategorii přípravek BU9, na hráče Uništerbu zbyly medaile stříbrné.

Zlato v kategorii mladších žákyn míří do Maďarska
Ve finále mladších žákyň se střetly hráčky Vajda-White Sharks s týmem FBC Liberec.
Hned na začátku zápasu rozhrevály maďarské hráčky standardní situaci, ve které využily chybu Liberce, který nepokryl volný prostor před brankou, do kterého si naběhla Greta Odor a ta přízemní střelou skórovala.
Dlouho se zdálo, že tato chyba bude Liberec mrzet. České hráčky se nemohly proti houževnatě a pečlivě bránicímu soupeři prosadit a i přes stupňovaný tlak obrana White Sharks nadále odolávala a vyrážela do nebezpečných protiútoků.
A z jeden z nich vyšel, kdy se do samostatného úniku dostala Alíz Zsámboki a nadvakrát protlačila míček do sítě - 2:0.
Kapičku naděje vykřesala pro liberecké Markéta Lenfeldo, která si našla odražený míček po střele Karolíny Novákové a snížila.
Ovšem další nepokrytá situace ze strany Liberce znamenala další gól Maďarek, za které se prosadila Juliette Castarede a definitivně tak rozhodla o tom, že pohár pro vítěze kategorie mladších žákyň putuje do Maďarska zásluhou týmu Vajda-White Sharks
Medailového ceremoniálu se ujala vedle ředitele turnaje i 1. náměstkyně primátora statutárního města Brna Ing. Klára Liptáková.

1. SC Vítkovice Oxdog postoupily v kategorii Elévové BU11 do finále, když v semifinále vyřadily pražský tým Black Angels 2004.

.... pokračování

V semifinále kategorie Dorostenky GU17 proti sobě na hale Vodova nastoupily týmy FbC Aligators Šitbořice Pozořice a Black Stars Team. Zápas byl nakonec jasnou záležitostí hráček Aligators.