Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 
Starší příspěvky:12345678
20.06.2015 22:48:22

První medaile byly dnes na hale Vodova již rozdány. Bronz si z letošního turnaje Hummel Open Game odváží v kategorii Starší žákyně týmy TEMPISH FBS Olomouc starší žákyně a Black Angels.

Olomoucké hráčky skončily ve své skupině na druhém místě a ve čtvrtfinále se utkaly s FbŠ Bohemians, které vyřadily poměrem 3:1. O góly se v tomto zápase postaraly Jolana Pantělejevová, Sabrina Moravcová a Edit Brumarová. 

Za to Black Angels musely o svůj postup mezi nejlepší čtyři týmy tvrdě bojovat. V zápase proti TJ Znojmo začaly výborně a po 25 vteřinách vedly 1:0. Znojmo po necelé půlminutě srovnalo, ovšem remízový stav vydržel pouze patnáct vteřin a Angels opět vedly. Po pěti minutách zápasu svítilo na tabuli skóre 3:1 z pohledu Black Angels. Naději pro znojemské hráčky vykřesela Jasmína Sertová, která ještě snížila, nicméně na druhé straně se prosadila Veronika Vyštejnová, která svým gólem zápas rozhodla. Na vítězství Black Angels pak nezměnila ani druhá trefa Sertové chvíli před závěrečnou sirénou.

V semifinále čekaly na oba týmy neporažené celky ze skupin - MMKS Podhale a Herbadent Praha SJM.

Angels nastoupily proti polskému celku MMKS Podhale. Na první gól Dominiky Buczek ještě dokázala zareagovat Eliška Chudá. Polský tým pak převzal otěže zápasu zcela do svých rukou, soupeřkám prakticky nic nedovolil a skóre se nakonec zastavilo na stavu 2:10.

Podobný osud postihl i hráčky Olomouce. Ty nezachytily doslova drtivý nástup Herbadentu, kdy v rozmezí třetí a šesté minuty zápasu vstřelily Pražanky čtyři góly a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Skóre za stavu 0:5 ještě korigovala Jolana Pantělejevová, konečný výsledek 1:6 z pohledu Olomouce ale poslal do zítřejšího finále Herbadent.

I tak ale poražené týmy ze semifinále neodešly z turnaje s prázdnou. Duel o třetí místo se zde nehraje a tak si hráčky odváží domů bronzové medaile z letošního ročníku Hummel Open Game.

autor: Michal Jilka

Kapitán slovenského týmu ATU Košice Roman Faith dotáhl své spoluhráče k důležité výhře nad FBŠ Slavia Plzeň.

.... pokračování
autor: Michal Jilka
20.06.2015 09:10:19

V jednom z prvních zápasů vyřazovacích částí proti sobě nastoupili v kategorii Elévové FBC Sokol Adamov Kinder a TEMPISH FBS Olomouc.

První polovina začala velice opatrně bez výrazných šancí na jedné či druhé straně. Postupně začali mít hráči Olomouce mírnou převahu, kterou ovšem nedokázali přetavit v gól. Ten naopak padl na druhé straně, když se prosadil Matyáš Polzer. O vyrovnání se postaral hráč Olomouce Karel Fišer. Remízový stav vydržel ale pouze devět sekund, kdy vedení na stranu Adamova trefil Dominik Malýk.

Atraktivní zápas plný gólů pokračoval i v druhé půlce. Olomouc ještě stačila vyrovnat, nicméně Adamov vstřelil během necelých tří minut čtyři góly, kterými si vytvořil rozhodující náskok, na který již Olomouc nedokázala výrazně zareagovat.
 

Na celkovém vítězství 8:4 se hattrickem podílel útočník Jiří Bujtar.

*Jirko, v zápase jsi vstřelil tři krásné branky a i díky nim jste postoupili dál. Byl to pro tvůj tým těžký zápas?
Ani ne, nebylo to zas tak těžký.


*Co pro vás bylo nejtěžší v zápase?
Ubránit to oslabení ke konci zápasu.


*Kolik jsi už tady na turnaji vstřelil gólů?
(počítá nahlas) Ve čtvrtek tři, v pátek šest a dnes tři, takže dvanáct.


*A poslední otázka, kdo tě sem na Open Game přijel podpořit?
Máme tu jen trenéra. Ani mamka ani taťka tady není.

 

 

autor: Michal Jilka

Týmu Bohemians DDM Praha 7 se zatím na turnaji daří. Ze čtyř zápasů ve skupině zvítězilo družstvo trenéra Michala Jedličky celkem třikrát. Porážku si připsalo až v posledním zápase ve skupině proti týmu FBC Ostrava, když inkasovalo dva góly až v závěrečných minutách utkání.

Nejenom o turnaji Hummel Open Game, ale i situaci v českém florbalu, se rozpovídal právě trenér Bohemians a pětinásobný mistr České republiky Michal Jedlička.
 

*Jak se Vám tady na turnaji zatím líbí?
Turnaj jako takový se nám líbí, co se týče kvality, tak ta si myslím, že trošku nejenom zde na turnaji, ale v celém českém florbalu pokulhává. Byli jsme zvyklí na trošku lepší kvalitu, ale samozřejmě si myslím, že to je tím, že ten florbal jde herně dolů, že se s mládeží špatně pracuje. Těch hráčů je sice spousta, bohužel ale ta kvalita tam není.

*Jak se Vám tady s Bohemians se Vám zatím daří?
Tak zatím jsme odehráli tři zápasy, všechny jsme je vyhráli, kluci si to užívají, samozřejmě to nebyli zatím žádný vyrovnaný zápasy, ale tak těšíme se na play-off, kde si ty vyrovnaný zápasy opravdu zahrajeme.

*Co je zde na turnaji Vaším cílem?
Především zahrát si, užít si to a když na to budeme mít, tak vyhrát.

*Zeptám se teď přímo na Vás, Vaše hráčská kariéra je taky bohatá, co považujete za největší úspěch?
Určitě musím zmínit pět titulů s Tatranem Střešovice a účast na Poháru Mistrů. V české reprezentaci jsem žádný větší úspěch nezažil, odehrál jsem tam jenom nějakých jedenáct zápasů.

*Kterého z těch titulů si tak nejvíce ceníte?
Většina z těch finálových sérií byla vyrovnaná, ať už s Vítkovicemi, nebo s Havířovem či Ostravou tak to vždy byly vyrovnaný série. Hlavně mám spoustu skvělých zážitků s tímto sportem, je to paráda prostě.

*A v rámci Vaší trenérské kariéry, co považujete za úspěch?
Úspěch je určitě to, že ty děti, které jsem od malinka vychovával prakticky dvanáct let, tak hrají extraligu, pomalu jsou členy reprezentace mužů, což je asi pro trenéra to nejlepší, když potom hrají v reprezentaci, nebo třeba i v zahraničí.

*Kam byste chtěl jako trenér směřovat, co byste považoval jako trenérský vrchol?
Tak určitě nějaké zahraniční angažmá – Finsko, Švédsko by bylo asi hodně zajímavý v nějakým dobrým týmu, ale samozřejmě na to mám spoustu času. Nyní trénuji nějakých třináct let a potřebuji se sám zlepšovat a vzdělávat atd., abych i já šel nahoru.

autor: Michal Jilka

Pikantní zápas čekal dnes na hale v Bohunicích, kde proti sobě nastoupili AC Sparta Praha a Tatran Střešovice.

Zápas začal velmi opatrně a ani jeden z týmů se nedostal k výraznější šanci. To mohla změnit přesilová situace Sparty, ovšem pozorná obrana Střešovic nedovolila soupeři ani jedno zakončení.
Naopak v 9. minutě zápas udeřil sám Tatran, kdy brejkovou situaci zakončoval Marek Bína po asistenci Jana Zavadila.
O tři minuty později si tato dvojice spolupráci vyměnila. Bína se uvolnil v rohu hřiště a nahrál zcela volnému Zavadilovi, kterému nečinilo problém náskok navýšit - 0:2. 
Poločas byl pro Spartu doslova vysvobozením. Krev do žil jim vrátil šťastný gól Jana Páleníka, jehož střelu měl brankář Tatranu na ruce, ovšem míček nakonec skončil v síti. 
Tlak Sparty pokračoval, což vyvrcholilo přísným vyloučením jednoho z hráčů Tatranu. Přesilovku Sparťané po chvíli využili gólem Ondřeje Špalka a srovnali na 2:2.
Závěrečný tlak ani power-play Tatranu gól nepřinesl a tak se soupeři rozešli smírně 2:2.

 

Ještě před samotným zápasem nám bývalý kapitán české reprezentace a zároveň současný trenér Tatranu Luděk Beneš odpověděl na pár otázek.

*Za celou hráčskou kariéru jste toho prožil opravdu hodně, mohl byste nám to nějak v krátkosti popsat?
S florbalem jsem začínal nějak v roce 1997, následně jsem přestoupil do Chodova, se kterým jsem v nejvyšší české soutěži získal dva bronzy, potom jsem přestoupil na dva roky do Tatranu, kde jsem vybojoval dva tituly mistra republiky. Celou kariéru jsem následně opět uzavřel na Chodově. Mezi tím vším jsem se zúčastnil dvakrát mistrovství světa, který nebyly tak vydařený, kde jsme získali dvakrát šesté místo.

*A co se týče trenérské kariéry?
Trénovat jsem začal někdy v roce 2008, předtím jsem měl čtyři roky od florbalu pauzu po konci kariéry, nejdříve jsem začal trénovat na Chodově a po té jsem se vrátil do Tatranu, kde trénuji mládež - dorostence a teď tři roky po sobě juniory a mimo to jsem vedl ještě juniorskou reprezentaci.

*Zde na turnaji Hummel Open Game jste již po kolikáté a jak se Vám turnaj líbí?
Tady jsem určitě podruhé, možná i potřetí. Turnaj jde kvalitativně docela nahoru. Především tady na hale Vodova se mi líbí. Je to turnaj, který většina týmů bere vážně, není to jen takový "pouťák na žízeň" jako je třeba Nisa Open. My sem jezdíme s Tatranem v hojném počtu a máme to jako takový úvodní turnaj na novou sezónu a jsme zde velice spokojení.

*V předešlých dvou letech jste zde s juniorama zvítězili, letos jsou cíle také nejvyšší?
Tak samozřejmě tady v Tatranu nemůžeme mít ambice jiný jako vítězství, na druhou stranu jsou tady týmy, se kterými to v play-off bude zajímavý a těžký jako třeba Plantážníci nebo Sparta, takže se určitě těšíme.

autor: Michal Jilka

Z celého turnaje jsou pořizovány fotografie, které sem budou postupně přidávány.

Více fotografií naleznete v sekci galerie.

autor: Igor Škapa

Vyrovnaný zápas mohli shlédnout diváci na hale VUT, kde se proti sobě střetli Black Angels proti FBC Liberec

 

.... pokračování
autor: Michal Jilka
Starší příspěvky:12345678

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2014/15 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic