Amaterská
florbalová liga

Starší příspěvky:12345678

Bulldogs vyřadili obhájce titulu
Napínavý a prestižní souboj sliboval semifinálový zápas mezi obhájci titulu Richmond a itelligence Bulldogs Brno. Za Richmond nemohl nastoupit Jiří Juhaňák, jenž si v zápase s Libertou poranil stehenní sval.
Z obou stran bylo prvních deset minut spíše oťukávání. Postupem času se začaly objevovat šance větší šance na jedné či druhé straně, ale střelci si zatím seřizovali mušky, jelikož si brankáři nepřipsali mnoho zákroků.
V 11. minutě šli hráči Richmondu dva na jednoho, ale opět netrefili branku. Na druhé straně pak měl obrovskou šanci Tomáš Brom, který pro změnu minul zcela prázdnou bránu. O chvíli později si ale vše vynahradil, kdy střelou z dálky překonal Jana Chrásta - 1:0 pro Bulldogs.
O tři minuty později bylo srovnáno. Krásná akce Davida Coufala, jenž naservíroval na Jiřího Koutného přihrávku vzduchem, skončila brankou.
Druhý poločas začal s hlavním cílem především neobdržet branku. Na konci 27. minuty další brejková situace Richmondu, na jejímž konci stál opět Jiří Koutný a stav byl rázem nakloněný pro Richmond.
Buldoci zvýšili obrátky, ale pozorná obrana v čele Janem Chrástem odolávala. Až do 31. minuty, to se míček po několika odrazech dostal k Vojtěchu Dudovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:2.
A ze strany Bulldogs to nebylo vše. Dvě a půl minuty před koncem utkání prudkou střelou znovu otočil zápas Petr Voltner.
Power play hráčům Richmondu vytoužené vyrovnání nepřineslo, a tak si obhájce titulu odnesl letošního turnaje bronz, finále si zahrají Bulldogs Brno.

Mixér dokázal srovnat, ale do finále postoupili Wizards
Zápas mezi Polámaným Mixérem a Wizards DDM Praha 10 dlouhou dobu probíhal uprostřed hřiště, kde se jednotlivé týmy přetlačovaly o míček bez větší kontroly na jedné či druhé straně.
Ve 14. min viděli diváci tvrdý souboj v útočné polovině Wizards, který roztrženým obočím odnesl Martin Lazárek. Tržnou ránu chrlící krev musela zastavit až zdravotnice turnaje Klára Vyklická.
O minutu později se ale Wizards prosadili. Prudkou ránou skóroval Daniel Maxa.
Mixér se následně prezentoval větší aktivitou a brankáře pražského týmu zasypal několika střelami, ale do konce poločasu se již stav neměnil.
Na konci 21. minuty předvedl fantastický zákrok brankář Jaromír Malina. A Wizards znovu udeřili. František Kosař navýšil vedení svého celku na 2:0.
Mixér i přes negativní stav stupňoval svůj tlak, z kterého vytěžili jen břevno Tomáše Čejky. Ve 33. minutě se ale již radovali po gólu Michala Nagyho, který dorazil střelu Petra Fajkuse.
A následovaly další šance Mixéru, který Wizards doslova zavřely na jeho polovině. A tlak přinesl úspěch. V čase 36:37 se prosadil Tomáš Čejka po nahrávce Jana Frišaufa.
Mixér chtěl zápas rozhodnout ještě před koncem zápasu, ale žádná ze střel již gól nepřinesla a tak i další souboj v bohunické hale musely rozhodnout nájezdy.
V nich byli první čtyři střelci úspěšní, ale třetí sérii začal neúspěchem hráč Mixérů Martin Nagy a následnou pohlednou kličkou poslal Wizards do finále Petr Krob. Hráči Polámanýho Mixéru si odnesli bronzové medaile.

Na hale Čejkovická se ještě před přesunem na finále do Bohunic odehrály zápasy v kategorii Amatéři.

Pacovští Honzíci si poradili s RON Software
Zápas mezi Pasovskými Honzííky a Ron Software lépe začali Honzíci. To se po třech minutách zápasu prosadil Matěj Doubek. Aktivní hra obou týmů nabídla celou řadu šancí. A jednu z nich zužitoval i Michal Maňas z RON Software, a tak skóre bylo rázem vyrovnané.
V polovině první části se spustil doslova brankostroj. Během 40 vteřin se prosadil znovu Doubek a jeho kolega Milan Paták, který se znovu rozvlnil síť o tři minuty později a Honzíci vedli již 4:1. Poločasový stav ještě korigoval Lukáš Jeřábek po individuální akci.
Poločasová přestávka se zdala být osudovou pro RON Software. Ti hned zkraje opět inkasovali, když zkompletoval hattrick Paták. A nadále byli aktivnější Pacovští Honzíci.
V čase 34:08 si další bod připsal Milan Paták, který tentokrát v roli nahrávače oslovil Jan Tomšů - 5:2.
Celkový postup Pasovských Honzíků ještě stvrdil dvě minuty před koncem Martin Nesvačil, a tak s bronzem odešli hráči RON Software.

Fialové Kobry těsně zdolaly IBK PořádMálo
Druhý zápas byl o poznání vyrovnanější. Utkání začalo lépe pro IBK PořádMálo. To se po přihrávce Jana Charváta prosadil Petr Musil. Vedení ale dlouho nevydrželo, za Kobry se prosadil Jakub Tregl
A skóre zápasu se i nadále přelévalo. Vedení IBK trefil Jan Charvát, ale Jan Kumstát dvěma slepenými góly otočil průběh zápasu - 3:2 pro Kobry.
Ve druhé polovině trend zápasu pokračoval. Gólem na 4:2 zvyšoval Daniel Macoun. Za minutu už to bylo ale znovu jenom o gól po té, kdy skóroval Jan Ondrášek
Dvoubrankový náskok vrátils dalším gólem Macoun, který ve 37. minutě završel hattrick - 6:2.
IBK ale nesložilo zbraně a v čase 37:21 snížil Jan Kšica a deset sekund před koncem zdramatizoval zápas Jan Ondrášek. To bylo ale vše. Gólové hody byly úspěšnější pro Fialové Kobry GLOBO GYM, a tak bronz zbyl na IBK PořádMálo.

Elite Praha udolala Židenice
Utkání s pravým semifinálovým nábojem, které se muselo líbit všem přítomným a které vyvrcholilo až v samostatných nájezdech. To byl souboj mezi Sokolem Židenice a Elita Praha White.
Již ve 2. minutě bylo krušno, to hráčky Elite rozehrávaly standardní situaci, míček sice ztratily, ale zpět hov vybojovala Veronika Zittová, která otevřela skóre.
Na konci čtvrté minuty bylo ale hned srovnáno. Po přihrávce Kamily Pravcové se prosadila Andrea Dernerová. A tlak Židenic pokračoval, brankářka Martina Gécová ale dobře zasáhla po střele Aničky Grufíkové.
Na sklonku jedenácté minuty utíkala rychle ze hřiště Veronika Radová se slovy „vždyť nás je tady moc“. Nepozorný rozhodčí v tu chvíli zbystřil a Elite Praha šla do oslabení. Přesilovka se ale vůbec Židenicím nepovedla.
V čase 16:34 měly obrovskou příležitost Pražanky. Střela propadla až za brankářku Židenic a Kristýna Vránová měla před sebou odkrytou branku, ale míček místo do sítě nasměřovala mimo. A tak poločas zápasu, který se hrál nahoru dolů bez jakéholiv zbytečnho zdržování, skončil 1:1.
Na začátku druhé půle vyvrcholil tlak Pražanek, kdy se prosadila opět Veronika Zittová. Vyrovnání ale na sebe nenechalo dlouho čekat, tvrdý souboj v pravém rohu vyhrála Jana Švecová a předložila ho Andree Dernerové – 2:2.
Na hřišti to chvilkami připomínalo skutečnou bitvu. Hráčky do sebe šly opravdu tvrdě a rovnači mantinelů měli neustále co na práci.
Na začátku 39. minuty nastal obrovský závar před brankou Židenic, který vyřešila znovu Gécová a i přes šanci na druhé straně skončil zápas remízou 2:2 a tak o osudu zápasu musely rozhodnout nájezdy.
Jedinou úspěšnou střelkyní byla v posledním nájezdu Veronika Rybičková, a tak se Elite Praha White radovala z postupu mezi nejlepší dvojici, Brňankám byly předány bronzové medaile.

Tvrdošín rozhodl ve čtvrté sérii
Druhý zápas, ve kterém se střetli týmy DT SaMo a FBK Tvrdošín byl o poznání opatrnější. Oba týmy velice dobře bránily a ani jeden celek si dlouho nevypracoval žádnou výraznější příležitost. Až v polovině 13. minuty měla dobrou šanci Petra Konkolská z DT SaMo, ale mířila těsně nad.
Do poločasu se nic výraznějšího nestalo, jen časomíra nechtěla chvíli spolupracovat, a tak diváky i pořadatele pobavilo skóre 677:675, které se na ní z ničeho nic objevilo.
Hned na začátku druhé poloviny přišel ostrý zákrok tvrdošínské hráčky Miriam Bukové, která si vysloužila dvouminutový trest, ale SaMo prakticky neohrozily bránu. Naopak udeřil Tvrdošín. Tečovaná střela Barbory Spišiakové skončila až za nešťastnou brankářkou Veronikou Tomšovou.
Utkání i nadále pokračovalo víceméně v poklidném tempu a ani jeden tým se nehnal za gólem. Vyčkávací taktika se DT SaMo vyplatila. Rychlou akci po levém křídle Jitky Oháňkové zakončila Barbora Pařízková
A zápas najednou dostal obrátky. Šance se prostřídaly na obou stranách, ale do konce zápasu ani jeden tým žádnou nevyužil, a tak i o druhém ženském semifinále musela rozhodnout dovednostní soutěž.
Čtvrtá série přinesla proměněný nájezd od hráčky Tvrdošínu Barbory Spišiaková, která tak své spoluhráčky poslala do finále. Na DT SaMo také zbyl bronz.

Liberta dala Zugu lekci z produktivity
Dlouhou dobu se zdálo, že osmifinále mezi celky BSP Liberta a Zug Selection bude vyrovnané. Deset minut se na hřišti kromě drobných závarů nic závažného nedělo a oba týmy čekaly jen na to, co vymyslí ten druhý.
Ve 12. minutě však z ničeho nic udeřila Liberta. Ondřej Riebauer vystřelil a Miloš Tyl už neměl s dorážkou problém. Na počátku 15. minuty chyboval Johan von der Pahlen, za kterého musel nedovoleným zákrokem zaskočit spoluhráč Sutter a Liberta měla výhodu samostatného nájezdu. Ten proměnil opět Miloš Tyl a rázem byl náskok dvougólový.
A představení Liberty pokračovalo. Útok švýcarského týmu zastavila pozorná obrana, Jan Cvrček následně převzal míček a prostřelil brankáře Kejíka – 3:0.
Na straně Liberty stálo i štěstí, kdy v 17. minutě nastřelil břevno Matthis Felix Hirzel Müller a následné dorážky pokryl brankář Petr Weissgarber, jehož chvíle ale teprve měly přijít.
Na začátku druhé poloviny měl Zug přesilovku, ve které von der Pahlen nastřelil tyčku a další obstřelování zastavoval bezchybný Weissgarber, který hájil svoji svatyni na jedničku.
Na hrozivých 4:0 následně zvyšoval z dalšího brejku Marek Soukup, který využil promáchnutí Kejíka a pohodlně skóroval do prázdné brány.
Přeci jenom gól padl i na druhé straně po té, co střela Suttera propadla jinak bezchybnému brankářovi – 4:1.
Zug ale pokračoval v tlaku a neustále dorážel na dobře připravenou obranu. Z ní vyšel i další gólový protiútok zakončovaný Ondřejem Riebauerem. A lekce z produktivity pokračovala. Hráči švýcarského týmu se zkrátka nemohli prosadit před Weissgarberem a tak znovu udeřila Liberta. Ve hře čtyři na čtyři se prosadil Jan Židlický.
Závěrečný tlak byla jen labutí píseň pro Zug, který i nadále dobýval branku soupeře, ale bezúspěšně, a tak se hráči v čele s Martinem Koutným rozloučili porážkou 1:6.

Předčasné finále pro Richmond
Mnohými v hale VUT byl čtvrtfinálový souboj mezi Libertou a Richmondem nazýván předčasným finále. Oba celky s kvalitními extraligovými hráči předváděli na turnaji to nejlepší, přesto jeden z nich musel z turnaje vypadnout.
Zápas začal z obou stran velmi opatrně, až se po šesti minutách dostal k míčku David Coufal a Richmond vedl 1:0.
O chvíli později byl vyloučen z Liberty Jan Židlický. Přesilovku Richmondu bleskurychle využil Jiří Juhaňák a rázem byl stav čtvrtfinále 2:0.
Do konce první poloviny to byl doslova boj o každý metr hřiště. Týmy si byly velice vědomi důležitosti utkání a tomu i odpovídaly souboje na hřišti. A brankáři se museli mít neustále na pozoru. Na jedné straně zasahoval Jan Chrást proti několika nebezpečným střelám Liberty, na té druhé hrdina posledního zápasu s Zugem Petr Weissgarber.
Chvíli po přestávce šel Richmond do oslabení a Libertě se naskytla příležitost korigovat stav zápasu. A toho také využila. Prudkou střelou snížil Miroslav Mayer. O minutu později byl znovu za sekání trestán Jan Mašek a Liberta nabídnutou příležitostí nepohrdla a díky dvěma přesilovkovým gólům, ten druhý z dílny Martina Ryneše, srovnala stav utkání.
Jenže Richmond ještě neřekl poslední slovo. Martin Ryneš proměnil samostatný nájezd nařízený za faul ve hře - 3:2.
Drama pokračovalo, obzvláště když si šel na trestnou lavici znovu za sekání sednout tentokrát hráč žlutých Lukáš Jalovička. A přesilovky Liberta zkrátka umí. Další přesilovkový gól vstřelil Miloš Tyl. A pro Richmond bylo ještě hůře. Tentýž hráč se v 35. minutě prosadil znovu a skóre bylo najednou nakloněné na stranu Liberty.
To ale vydrželo necelé dvě minuty. David Coufal po rychlém výhozu Jana Chrásta poslal zápas do samostatných nájezdů.
V nich byl úspěšný jenom Jiří Juhaňák a tak z tohoto čtvrtfinále vyšel nakonec lépe tým Richmondu a nadále tak může snít o obhajobě titulu na turnaji Hummel Open Game.

Zug Selection won a interesting match against Jatka Matějka 6:3. After this match Johan von der Pahlen answered a few questions.

*You just played really hard match against Jatka Matějka. What do you think about this match?
I think, we have a good team, because we are Swiss players, we have very good discipline, we have runners, we fight hard, we have good collective mind. This is hard games and next match next game is Liberta, where is several my old teammates from Tatran so it would be a really prestigious game, it would be a tough game. Unfortunately for me I’m injured, I shouldn’t really play.

*What happened?
My ligaments in knee are stretched so I’m not very good fit.

*And how many times are you here on the tournament?
I think it’s mine fourth time.

*So what do you think about Hummel Open Game?
I think Hummel is the best Czech tournament which is for teams that can played players from  different teams in one team.

*Next year is the tenth year of this tournament, we hope you attend us again.
I think so yes, we will have probably the best team, because we’d like to show something extra.

*Ok great, and do you have any message for other players or teams who are thinking about participation on this tournament?
Don’t drink too much, sleep some hours and be sure to kiss the girl goodbye.

V jednom z prvních zápasů vyřazovacích bojů proti sobě nastoupili Zug Selection a Jatka Matějka.

Zápas začali aktivněji hráči švýcarského Zugu, kdy hned po osmnácti vteřinách hry přinutilo hrát na zemi Ladislava Plachého, který byl vyloučen. Přesilovku hráči Zugu zužitkovali, kdy po nahrávce Aarona Stutzera skóroval Matthis Felix Hirzel Müller.
Jatka Matějka měli první šanci v polovině 4. Minuty, kdy brankář Filip Kejík vychytal Romana Šudáka. Právě Šudák ale o tři minuty později nahrál Matěji Hronkovi, který srovnal stav utkání.
Jedenáctá minuta přinesla opět změnu skóre. Martin Koutný navedl míček z pravé strany poloviny hřiště a prudkou střelou překonal brankáře Jatky Matějky. Ovšem neradoval se moc dlouho, od půl minuty na to po rychlém přečíslení si dvojice Šudák/Hronek zopakovala spolupráci – 2:2.
V 17. minutě se skóre měnilo znovu, Martin Bolf využil chyby Macalky a navýšil opět vedení na stranu Zugu. A nebylo to z jejich strany vše, do poločasu ještě navýšil vedení Joshua Schelber – 4:2 pro Zug. Tentýž hráč měnil skóre utkání i ve 27. minutě, kdy skákavou střelou překonal Martina Kanalu.
Kuriózní moment nastal na sklonku 25. minuty, kdy byl vyloučen Jiří Sýkory z Jatky Matějky. Při diskuzi s neustále se usmívající zapisovatelkou utkání prohlásil, že toto vyloučení bylo taktické a doslovně prohlásil: „Já sem zakop a von zakop vo mě.“
A navyšování stavu zápasu pokračovalo. Brejk Zugu zakončoval osamocený Tassio Sutter. Ke konci zápasu ještě dovršením svého hattricku korigoval stav Matěj Hronek, ovšem to bylo vše a zápas skončil 6:3 v neprospěch Jatky Matějky.

S hráčem švýcarského celku Johanem von der Pahlenem jsme po zápase udělali krátký rozhovor (přepsáno z angličtiny do češtiny):

*Právě jste odehráli velmi těžký zápas s týmem Jatka Matějka, jak jsi viděl celý zápas?
Byl to těžký zápas, myslím, že máme dobrý tým, protože jsme švýcarští hráči, máme velmi dobrou disciplínu, bojujeme tvrdě a máme dobré týmového ducha. Toto jsou velmi těžké zápasy a další zápas bude proti Libertě, kde mám několik bývalých spoluhráčů z Tatranu, takže to bude velmi prestižní a těžký zápas. Bohužel jsem zraněný tak nemůžu moc naplno hrát.

*Co se stalo?
Mám natažené vazy v koleni takže nejsou 100% fit.

*Ty jsi tady na turnaji po kolikáté?
Myslím, že již počtvrté. Hummel je nejlepší turnaj v Česku, hráči z různých týmů můžou hrát za jeden tým.

*Příští rok je 10. ročník turnaje Open Game, doufáme, že nás zase navštívíte.
Já si myslím, že ano. Budeme mít pravděpodobně nejlepší tým, s kterým bychom chtěli ukázat něco extra.

*To je skvělé, a máš nějakou zprávu pro hráče či týmy, které o účasti na turnaji zde uvažují?
Moc v noci nepijte, spěte pár hodin a ujistěte se, že políbíte dívku na rozloučenou.

Sobota na turnaji Hummel Open Game je věnována vyřazovacím bojům, které finálovými zápasy vrcholí další den.

Pocemkamdeš vyřadily Čandu Buráků
V zápase týmů IBK Pocemkamdeš s Čandou Buráků začaly oba týmy velmi opatrně. Žádný tým nechtěl míček jen tak ztratit a tak ho držel co nejvíce pod kontrolou. V úvodních minutách byli aktivnější hráči Pocemkamdeš, ale brankář Jakub Urban byl pozorný.
Z první vážnější šance však udeřili "Buráci". Na konci čtvrté minuty se Jakub Gruber prosadil hned proti dvěma obráncům a jeho střela skončila v bráně. A i nadále byli střelecky aktivnější "Buráci", kteří i přes územní převahu soupeře byli v útočné fázi nebezpečnější.
Vyrovnaný zápas pokračoval až do přestávky, po níž si větší tlak vypracovalo IBK, při kterém si Urban připsal opět několik dobrých zákroků. Nakonec ale kapituloval, kdy Martin Pánek přihrával z levé strany před bránu, kde již neměl Jan Suchý problém míček uklidit do brány - 1:1.
A v čase 6:45 byl obrat dokonán. Brankář Pocemkamdeš rychle rozehrál protiútok na Martina Pánka, který druhým gólem otočil zápas. A Jakub Urban musel být stále pozorný. V osmé minutě krásnou robinzonádou zabránil třetímu gólu.
Na hřišti postupně přibylo tvrdších zákroků. Jeden takový předvedl střele poslední branky Martin Pánek a šel na trestnou lavici. Přesilovku ale Čanda Buráků nevyužila, naopak ihned z trestné lavice vlétl Pánek do hry, předložil míček Adamu Krejčímu, který zvyšoval již na 3:1.
Buráci ale nesložili zbraně a při přesilovce za zdržování hry snížili zásluhou Jana Vacka. I přes power play a několik jejich dobrých šancí se však skóre zápasu již neměnilo.

Frýdek Místek si poradil s Technickými službami
Další opatrný zápas sehráli hráči FbC BD STAV Frýdek-Místek a Technických služeb. Dlouhou dobu se na hřišti spíše čekalo na vyloženou šanci. Až v 9. minutě udeřili frýdecko-místečtí, kdy se kličkou brankáři prosadil Vít Kahánek.
Postupem času získali hráči Frýdku Místku převahu, z čehož vyplynul druhý gól Vojtěcha Gřunděla, o kterém musel rozhodnout až rozhodčí, jelikož se míček ihned odrazil zpět do hřiště. A minutu před poločasem to již bylo 3:0, Marek Ďopan se zužitkoval přihrávku Tomáše Vežranovského nejlépe jak mohl.
A druhý poločas začal dalším navýšením skóre od Marka Ďopana. Po poločase se osmělily i Technické služby, ale ke gólu měly daleko. Až 19 sekund před koncem si připsal čestný úspěch Alan Juříček.

Morgans Brothers zvítězili až na nájezdy
Dramatický zápas přineslo utkání mezi VSK MZLU Brno a Morgans Brothers. A utkání začalo velmi svižně. Již v čase 2:47 se Brothers dostali do vedení díky trefě Martina Povy
Do půlminuty ale MZLU vyrovnali. To Tomáš Koliba přihrával volnému Lukáši Havlíčkovi a rázem bylo srovnáno. Remíza travala však přesně 12 sekund, kdy se za Morgans prosadil Václav Hanus.
Z obou stran se následně jednalo doslova o boj. Tvrdé souboje, dobré zákroky brankářů po nebezpečných střelách, to vše bylo k vidění v tomto zápase.
V polovině druhé půle napřáhl Pavel Pelikán a VSK MZLU opět srovnali.
Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů. V první sérii byl úspěšný střelec "Morganů" Lukáš Hůlka, a protože nikdo jiný se následně již neprosadil a tak Morgans Brothers postoupili dál.