Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 
Starší příspěvky:12345678

Úsměvy, vzájemné hecování a povzbuzování, přátelská atmosféra na jedné straně, na té druhé, sportovní, spousta překrásných nájezdů, různorodých zakončení i výborných brankářských zákroků. Nejen to provázelo 7. ročník soutěže brankářů a střelců Shot and Save, který se koná jako součást dospělé části turnaje Hummel Open Game

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 17 dvojic, které byly rozděleny do tří čtyřčlenných a jedné pětičlenné skupiny.

V pětičlenné skupině A na sebe narazily dvojice Beneš/Houser, Mončuk/Lenner, Chrást/Kredatus, Dejmal/Kytner a Kobzák/Ruber a již samotnými účastníky byla nazývána "skupinou smrti". První místo si nakonec zajistila 100% bilancí dvojice Martin Beneš a David Hauser, která prošla skupinou se ztrátou jediného setu. Druhým postupujícím bylo duo Jan Chrást a Ondřej Kredatus.

V "Béčku" proti sobě nastoupili Lunga/Škapa, Zbořil/Zbořil, Kanala/Koubek a Mazánek/Švehla. Obzvláště souboj střelců mezi Danem Koubkem a Igorem Škapou nabídl zajímavou podívanou, v níž oba jmenovaní nabídli zcela rozdílné styly zakončení. Nakonec z tohoto duela vyšel lépe Dan Koubek s brankářem Martinem Kanalou. Postup jim ale unikl, z toho se naopak ke svému vlastnímu překvapení mohl radovat Igor Škapa s brankářem Jiřím Lungou. Z prvního místa pak šel Jan Mazánek a Antonín Švehla.

Skupinou C doslova prolétla dvojice Filip Kejík a Martin Koutný, kterou doplnili z druhého místa Aleš Morávek s Pavlem Gellnerem. Naopak skupina byla konečnou pro dua Jakub Netáhlo/Tomáš Pudil a Lukáš Jeřábek/Pavel Bezrouk.

"Déčko" obohatil souboj dvou postupujících. První set ukořistili Martin Mašek s Kamilem Bříškou, druhý však patřil Janu Procházkovi a Davidu Krejčímu. O vítězi tak rozhodl až třetí set a "náhlá smrt", po které se následně radovala prvně jmenovaná dvojice. Ve skupině skončili Filip Lamař s Dominikem Šmardou a Martin Valihrach s Jakubem Nowakem.

Ve čtvrtfinále si nejdříve poradili Kejík/Koutný ve třech setech s duem Procházka/Krejčí a Mašek/Bříška s dvojicí Morávek/Gellner. Třísetový souboj nabídl také duel Mazánek/Švehla a Chrást/Kredatus se šťastnějším koncem pro druhé jmenované. Semifinálovou čtveřici doplnili Beneš s Hauserem, kteří vyřadili Lungu se Škapou.

Obě semifinále přinesly třísetové bitvy, po kterých se radovali Beneš/Hauser a Chrást/Kredatus.
Poražené dvojice si to rozdaly o třetí místo, které nakonec brali Martin Mašek a Kamil Bříška. Na Filipa Kejíka s Martinem Koutným zbyla bramborová medaile.

Finále bylo opakováním souboje ze skupiny. A stejně jako v ní, tak i ve finále a v celém Shot and Save se z vítězství radovalo duo Martin Beneš a David Hauser. Na Jana Chrásta a Ondřeje Kredatuse čekaly stříbrné medaile.

Všem zúčastněným v této dovednostní soutěži děkujeme a přejeme hodně štěstí v nadcházejícím turnaji Hummel Open Game.

autor: Michal Jilka

Poslední souhrn k letošnímu Hummel Open Game Kids patří dorostencům a juniorům.
 

Dorostenci BU17
Dorosteneckého turnaje se celkově zúčastnilo 26 mužstev. Bez zaváhání prošly svou základní skupinou pouze týmy FBC Ostrava a Sokol Brno I EMKOCase Gullivers.
První kolo play-off přineslo jednak zcela jasné výsledky, jako např. vítězství Střešovic nad Sorvicemi, nebo Litomyšlí nad Florbal Bernolakovo, ale jednak i vyrovnané zápasy jako kupříkladu Hradec Králové a FC Bučis Team či Hornets Brno a Sokol Letovice.
Osmifinále nebylo o moc napínavější. Bez větších problémů postoupili Liberec, Znojmo, 4sport florbal, Gullivers, FBC Ostrava, Litomyšl a Bohemians. Naopak Bulldogs Brno museli zuby nehty otáčet svůj zápas s Wizards Praha, ve kterém nakonec zvítězili 3:1.
Čtvrfinálové již přineslo ty pravé bitvy. Až nájezdy musely rozhodnout o vítězi mezi 4sport florbal a Bohemians, kdy šťastnější byli nakonec hráči 4sport. V dalších zápas zvítězili FBC Liberec nad Znojmem a Ostrava nad Litomyšlí. Semifinálovou čtveřici doplnili Bulldoci po výhře v derby s Gullivers.
Nečekaně lehce si pak právě brněnští Bulldogs poradili s 4sport florbal, kterým uštědřili debakl 10:1. Za to Ostrava si finálovou účast musela doslova vydřít v zápase s Libercem. S bronzem tedy odjeli jak hráči 4sport florbal, tak hráči libereckého celku.
Finálový zápas začali lépe ostravští a po 9. minutách zápasu vedli 2:0. V druhé polovině však Bulldogs Brno dokázali srovnat a v samostatných nájezdech jim titul vystřelil Michal Stráský. Titul tak zůstal v Brně, do Ostravy putoval pohár za druhé místo.
 

Junioři BU19
Juniorských týmů letos přijelo do Brna na sedmnáct. Jediným, kdo prošel bez ztráty bodu skupinou byl týmy Black Angels. 
Osmifinálové zápasy byly až na jednu vyjímku, kdy Okříšky těsně vyřadily Valašské Klobouky, jednoznačné.
Právě Okříšky pak ale ve čtvrtfinále inkasovali třináct branek od střešovického Tatranu. Dále si Sparta Praha poradila se Vsetínem a IBK Plantážníci až příliš jednoduše s Mohelnicí. Poslední čtvrtfinálovou dvojici utvořilo duo FC Bučis Team a Black Angels. O osudu zápasu se rozhodovalo až v samostatných nájezdech, ve kterých byli úspěšnější hráči Bučis Teamu.
V prvním semifinále pak na sebe narazila AC Sparta Praha s IBK Plantážníci. "Sparťané" měli zápas od začátku pod kontrolou a zvítězili v něm 6:2. To druhé semifinále přineslo velké překvapení, když se o vyřazení aktuálního mistra republiky ze Střešovic postaral Bučis Team (víze o zápasu si můžete přečíst zde). 
Finále pak bylo jednostrannou záležitostí Sparty, zvítězila 6:1 a v turnaji získala zlaté medaile. Poražený finalista FC Bučis Team získal stříbro, bronz zbyl na Tatran Střešovice a IBK Plantážníky

autor: Michal Jilka

V semifinále kategorie juniorů se FC Bučis Teamu podařilo vyřadit úřadující mistry republiky Tatran Střešovice.

.... pokračování
autor: Michal Jilka

V následujícím přehledu se podíváme, jak probíhal turnaj v jednotlivých dívčích kategoriích.
 

Mladší žákyně GU13

V této kategorii jsme letos zaregistrovaly čtyři družstva – FBC Liberec, TEMPISH FBC Olomouc Mladší žákyně, TJ Znojmo a maďarský Vajda-White Sharks.
Po zápasech ve skupinách, kde se utkaly dvakrát každý s každým, vyšlo pořadí 1. Vajda-White Sharks, 2. FBC Olomouc, 3. FBC Liberec a 4. TJ Znojmo.
V semifinálových duelech nejdříve nastoupily hráčky White Sharks proti TJ Znojmu. Maďarky nepřipustily žádné překvapení a i přes to, že ve skupině s nimi Znojmo drželo relativně krok, v semifinále obdrželo osm branek a z turnaje si odneslo bronz.
Druhé semifinále slibovalo napínavější podívanou. Zápasy ve skupině nejdříve skončily remízou 3:3, poté těsně zvítězily hráčky Olomouce 1:2. První polovina tomu také nasvědčovala. První gól vstřelil Liberec až v 15. minutě. Olomouc ale nezachytila nástup do poloviny druhé a zápas nakonec skončil v její neprospěch 0:4 a se Znojmem se podělilo o třetí příčku.
Finálový zápas poznamenaly dvě velké chyby Liberce, který si nepohlídal standardní situace a tak titul putoval do Maďarska, stříbro na sever Čech.
 

Starší žákyně GU15

Týmů starších žákyň přijelo na letošní Hummel Open Game Kids celkem deset. Základními skupinami prošly bez zaváhání hráčky pražského Herbadentu a polského MMKS Podhale.
Čtvrtfinále si nejdříve FBS Olomouc starší žákyně poradily s Bohemians, Herbadent Praha vyřadil maďarský Phoenix Fireball SE, MMKS Podhale zdolaly FbC Aligators a v nejvyrovnanějším duelu porazily Black Angels TJ Znojmo.
Semifinále bylo vcelku jednostranné. Polsky tým Podhale zvítězil nad Black Angels 10:2, druhý pražský tým Herbadent zvítězil 6:1 nad Olomoucí a o držitelkách bronzových medailí bylo rozhodnuto.
Finálové střetnutí této kategorie přineslo devět branek, z nichž sedm skončilo v síti Herbadentu a tak pohár pro vítězky turnaje putoval k našim severním sousedům do Polska.
 

Dorostenky GU17

Do turnaje nejstarší dívčí kategorie Hummel Open Game Kids se přihlásilo celkem 7 družstev a tak si každé zahrálo ve skupině šest zápasů, což určilo pořadí pro rozřazení do play-off.
Jediný přímý postup do semifinále si vybojovaly hráčky FbC Aligators Šitbořice Pozořice. Ostatní týmy se proti sobě postavily ve vyrovnaných čtvrtfinále, z nichž nakonec postoupily týmy Hungary Select po výhře 3:2 nad Židenicemi, Teiwaz Hranice, které vyhrály 2:1 nad Kadaní, a Black Stars Team, jenž zvítězily v nájezdech proti Unicorn team.
Pošetřené síly využily hráčky Aligators v semifinále, kde zdolaly právě Black Stars. To maďarský celek Hungary Select musel duel s Hranicemi otáčet a zvítězil 2:1.
Finále už patřilo hráčkám FbC Aligators, které si s Maďarkami poradily poměrem 3:0 a bez jediné porážky v celém turnaji převzaly zlaté medaile.

autor: Michal Jilka

V souhrnu turnaje pokračujeme kategoriemi mladších a starších žáků.
 

Mladší žáci BU13

Týmů mladších žáků přijelo na letošní ročník rovných 33 a byly rozděleny do šesti skupin.
V prvním kole play-off se o překvapení postarali hráči TJ Znojmo – red, když porazili AC Spartu Praha Yellow. Jednoduchý zápas nečekal ani na Střešovice proti Slavkovu, kterému nestačilo ani šest gólů Lukáše Martínka a Tatran zvítězil 7:6.
Osmifinále pak mohlo být konečnou pro tým Hradečtí lvi Sion, který narazil na Okříšky-Kněžice. Ty v zápase vedly již 5:3, nakonec ale Sion zápas otočil a postoupil dál.
Velké bitvy přineslo čtvrtfinále. HFC S-Parta nejdříve doslova přetlačila FA Mladou Boleslav, Bystroň Group Ostrava si vynutila se Sionem nájezdy až 9 sekund před koncem zápasu, ve kterých nakonec postoupila, a Sokolu Brno Gullivers vystřelil hattrickem postup přes Spartak Přerov Jaromír Pospíchal.
Přes semifinále přešly celky Ostravy, která otočila nepříznivý stav s Gullivers, a HFC S-Party, která ve čtrnáctigólové přestřelce zdolala FBC Liberec.
Finálový duel přinesl obrovský obrat, který devět desetin před závěrečnou sirénou dokonal Adam Škarda a HFC S-Parta si tak odvezla pohár za první místo. 
 

Starší žáci BU15

Do kategorie starších žáků se přihlásilo 31 družstev. Pořadí ze šesti skupin následně určilo první kolo vyřazovacích bojů, ve kterém hned šest týmů vstřelilo dvouciferný počet gólů.
Nejzajímavější souboje v osmifinále byly vidět na hale VUT. Jediný gól zápasu mezi Black Angels a itelligence Bulldogs Brno rozhodl o postupu „Andělů“, až nájezdy pak musely určit vítěze duelu mezi FBC Uničov a FBC Štěpánkovice. Šťastnější byli první jmenovaní.
Ze čtvrtfinále si celkem jednoznačně vybojovali postup AC Sparta Praha Yellow, Bohemians DDM Praha 7, Black Angels i 4sport florbal.
To semifinále bylo podstatně dramatičtější. Tým 4sport florbal padl až po nájezdech se Spartou Praha, Bohemians vyřadili rozdílem jediného gólu Black Angels. 4sport florbal tak spolu s Black Angels obdrželi bronzové medaile za třetí místo na turnaji.
Pražské finále rozhodly taktéž samostatné nájezdy, které si Bohemians vynutili gólem dvě vteřiny před koncem. V nich až šestá série určila vítězem turnaje starších žáků pražskou Spartu Yellow.

 

autor: Michal Jilka

Jak se vyvíjely jednotlivé kategorie v průběhu celého turnaje Hummel Open Game Kids se podíváme v krátkých přehledech. Začínáme přípravkami a elevy. 
 

Přípravky BU9

Do letošního ročníku v kategorii přípravek se přihlásilo celkem 14 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po sedmi. V základních skupinách si 100% bilanci udržely celky Sokol Brno I EMKOCase Gullivers a 1. SC Vítkovice Oxdog, kteří si tím vysloužili přímý postup do čtvrtfinále turnaje.
Zbylé týmy ze skupin se utkali v osmifinále, ve kterém největší bitvu proti sobě svedli FBŠ Hattrick Brno Black a FBŠ Slavia Plzeň se šťastnějším koncem pro brněnské hráče.
Čtvrtfinálové zápasy se nesly v duchu prvních dvou týmů ze základních skupin, kdy ani jeden tým nepřipustil žádné překvapení a tak do semifinále proti sobě postoupili hráči brněnských Gullivers, vítkovických Oxdog, Gepardů i Uništerbu.
Duel mezi 1. SC Vítkovice Oxdog a Gepardi Junior Brno byl od začátku v režii Vítkovic, kteří již vedli 4:1, a Gepardům se k závěru zápasu podařilo jen snížit na konečných 4:3. Rozhodnutí druhého zápasu přinesly poslední vteřiny napínavého utkání. Gullivers v něm nejdříve vedli, Uništerb pak ale dokázal průběh otočit, za chvíli bylo ovšem opět vyrovnáno. Rozuzlení přinesla až poslední vteřina zápasu, ve které poslal Uništerb do finále Matěj Šíma.
Bronzové medaile si tak odvezly týmy Gepardi Junior Brno a Sokol Brno I EMKOCase Gullivers.
Finálový zápas již byl jasnou záležitostí 1. SC Vítkovice Oxdog, které Uništerb porazily 4:0 a převzaly tak pohár pro vítěze. 

 

Elevové BU11

Do turnaje v kategorii elevové se přihlásilo celkem 30 celků, které sehrály své zápasy v šesti základních skupinách.
První kolo play-off přineslo jednoznačné výsledky Tatranu Střešovice, Eastern wings Michalovce, Sparty Praha Yellow či Black Angels 2004.
Osmifinále přineslo zajímavou podívanou v zápase Black Angels 2005 proti SNIPERS Bratislava. Zde se měnilo skóre jak na běžícím pásu a oba týmy se neustále střídaly ve vedení. Nakonec se z postupu radovali po výhře 6:7 hráči z Bratislavy.
Ze čtvrtfinále vyšli vítězně hráči Michalovců, FBC Ostravy, Black Angels 2004 a Vítkovic Oxdog.
V semifinále nestačili pražští Angels na 1. SC Vítkovice, kterým podlehli 1:6. Za to Michalovce svůj čtyřgólový náskok téměř prohospodařily. Ostravě se podařilo snížit na 4:3, remízu však zápas nepřinesl.
Bronz tedy obdrželi hráči Black Angels 2004 a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.
Finále i přes opatrný začátek se nakonec změnilo v představení vítkovických Oxdog a stejně jako jejich nejmladší kolegové, také oni se mohli radovat z vítězství na letošním turnaji. Michalovce si odvezly stříbro.

 

autor: Michal Jilka

V letošním turnaji jsme předešli loňským nezdarům a vše proběhlo bez technických potíží. Uvadíme několik čísel pro lepší představu jak moc je turnaj vytížen.

Statistiky obecné:

vstřeleno branek: 4053
asistenci: 2848
vyloučení: 1195 min..
počet hráčů: 3295
počet zápasů: 833
nejmladší hráč: ročník 2010 - Jan Vochyán
průměrně záznamu na jeden zapas v LIVE: 23.26
celkem napsáno komentářů na LIVE: 8075
nejaktivnější LIVE:  FBC Spartak Přerov vs Tatran Střešovice
nahráno fotografií: 553

Technické informace:

zobrazení stránek: 450 000
přibližně uživatelů: 60 000
přístupů na server: 15 000 000
maximální zátěž: 200/sekunda
staženo dat přibližně: 1300 GB

autor: Igor Škapa
Starší příspěvky:12345678

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2014/15 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic