Opengame
Amaterská
florbalová liga

Starší příspěvky:12345678

Souboj IBK PořádMálo se Saigonem přinesl bitvu o první místo ve skupině G kategorie Amatérů.

.... pokračování
26.06.2015 19:23:57

Páteční den na turnaji Hummel Open Game vrcholí posledními zápasy ve skupinách, které určí jednotlivým týmům soupeře pro první kolo play-off.

Bříška ústřední postavou Kober v zápase s Kosmonosy
V duelu mezi Pixbo Kosmonosy a Fialové kobry GLOBO Gym ve skupině amatérů E proti sobě nastoupily doposud neporažené týmy. U všeho podstatného byl bronzový medailista ze soutěže Shot and Save Kamil Bříška.
Ze začátku zápasu byly aktivnější Kosmonosy, které držely míček a Kobry spíše vyčkávali na chybu. Ta přišla po čtyřech minutách zápasu, když se míčku zmocnil právě Bříška a otevřel skóre utkání. O 20 vteřin to bylo již 2:0. Martin Mašek vychytal 100% šanci soupeře, rychle rozehrál a Tomáš Zahradník navýšil vedení.
Ihned po navýšení stavu byl za bránění ve hře vyloučen Bříška. Dlouho to vypadalo, že se Kosmonosy neprosadí, dvě sekundy před vypršením trestu však nakonec snížily zásluhou Jana Ulmana. A mohlo být dokonce srovnáno, to by ale nesměl kapitán Kosmonos Michal Smutný napálit břevno.
Přesilovku nakonec využily i Fialové kobry. Trpělivou rozehrávku zrychlil křižnou nahrávkou Kamil Bříška, který našel dobře postaveného Jana Kumstáta, jenž neměl problém skórovat - 3:1.
Po změně stran Kobry využily chybné rozehrávky soupeře, Kumstát s Bříškou postupovali sami na gólmana, prvně jmenovaný nahrával a druhý jmenový navyšoval již na 4:1.
Kosmonosy se ale nepoložily. Naopak. Konec 19. minuty přinesl snížení zásluhou Věroslava Maška, který propálil svého jmenovce Martina. A ve 27. minutě to již bylo jenom o gól, to se prosadil Přemysl Zeman. Více se již ale na hřišti nestalo a Fialové kobry GLOBO GYM si odnesly vítězství.

Zápas Čandy Buráků s Polámaným Mixérem jak na houpačce
V mužské kategorii se zajímavý zápas udál mezi Čandou Buráků, kteří nastoupili proti týmu Polámanej Mixér.
Zápas začal lépe "Mixér", když ho do vedení poslal Martin Nagy. Ovšem ani ne do minuty bylo srovnáno zásluhou Boleslava Kytky
A gólové hody pokračovaly. Za Polámanej Mixér si připsal dvě gólové asistence Drahomír Mach, který nejprve našel Michala Bernáta a posléze i Tomáše Čejku - 1:3.
Ještě do přestávky ale Martin Bolech po přihrávce Jakuba Pechy snížil.
I po pauze pokračovalo vyrovnání utkání. Vedení "Mixéru" opět navýšil Jaroslav Malina, jenže do dvou minut snížil Jan Pícha, aby chvíli po něm vyrovnal Ondřej Hamerník - 4:4.
Obrat Čandy Buráků dokonal dvě minuty do konce opět Hamerník, ale poslední slovo měl Mixér, když se prosadil Ondřej Vaca a rozhodl o zasloužené remíze 5:5.

Z žen jediné stoprocentní Židenice
Ženské kategorie již mají skupiny uzavřeny. Jediným týmem, který ve skupině nezaváhal, byly v "Céčku" hráčky Sokolu Židenice. Ty si ve skupině nejdříve poradily Bujarými krasavicemi, a dnes od rána zvítězily postupně nad DT SaMo, ELITE PRAHA YELLOW a Hungary Select WU19.
Naopak ve skupině B získaly první tři týmy shodně 9 bodů. O tom, že na prvním místě se umístí FbŠ "pipni.cz" Bohemians, za nimi Služba pohonných hmot a maziv a na třetím místě Ženy ve výprodeji rozhodlo skóre ze vzájemných zápasů.

Druhým dnem pokračují boje na turnaji Hummel Open Game i v kategorii Amatéři. Tato kategorie přináší daleko více důraznějších soubojů, hádek mezi hráči samotnými i hádek s rozhodčími. Přesně tento popis seděl na dnešní zápasy na hale Čejkovická.

V jednom z prvních zápasů, který se na hale při ZŠ Čejkovická odehrál, byl souboj týmů FBC Alkohol Havířov a Veselíčko Amaters.
V zápase padlo celkem patnáct branek, z toho rovných třináct do sítě Havířova. Veselíčko od začátku ukázalo, kdo bude v utkání dominovat, když po minutě a půl vedli po dvou trefách Karla Blažka 2:0. Havířovu se ovšem podařilo vyrovnat. Remízový stav trval jen pár sekund, kdy dvěma slepenými góly Jiřího Lišky opět odskočilo Veselíčko. I když góly nadále padaly jen do jedné branky, hráči Veselíčka neudržely nervy na uzdě a za nesportovní chování byl vyloučen na 2 + 10 minut Karel Blažek.
Tři minuty před koncem šel pak na 5 minut na trestnou lavici další hráč Veselíčka Martin Brostík. Celkové výsledek se v zápase nakonec zastavil na skóre 3:12.

Dalším zápas, ve kterém rozhodčí často vylučovali, byl souboj mezi FBC Hradec nad Moravicí a Klobásníky. Zápas se od začátku přeléval z jedné strany na druhou, ale góly začaly padat až po sedmi minutách zápasu. Nejdříve se v čase 7:20 prosadil hradecký Pavel Dušek, skóre během následující minuty otočili na stranu Klobásníků Jan Malkus a Václav Slavík. Remízový stav určil znovu Pavel Dušek, ovšem ten vydržel pouhou minutu a Klobásníci šli opět do vedení po trefě Stanislava Rolínka.
Po přestávce se již ale prosazovali jenom hráči Hradce a finálový výsledek zní 8:3.

Nervózní zápas sehrály i hráči týmů Green Dreams a FBK Ježci Rožmitál. Na první šanci se v tomto utkání čekalo až do druhé poloviny třetí minuty. Rožmitál se ze začátku hry spoléhal spíše na dlouhé míčky na vysunuté útočníky. Na začátku páté minuty vytáhl důležitý zákrok Jiří Dostál, na kterého se řítili tři hráči "Ježků". V sedmé minutě jsme se dočkali prvního gólu. Green Dreams ztratili lacině míček, kterého se zmocnil Jindřich Závodný, nahrál na Ondřeje Štěrbu, který se již nemýlil. Čtyřicet sekund na to již byl rozdíl dvoubrankový zásluhou Jiřího Filipa. Green Dreams se zpět do hry dostali rychlou rozehrávkou standardní situace, po které Radek Česal snížil - 1:2.
Přesně v čase 10:00 se však skóre měnilo znovu. Adam Buchta z "Ježků" se zbavil dvou hráčů a nachystal gólovou přihrávku pro Františka Čejku - 1:3.
Ve druhém poločase bylo k vidění dalších sedm branek, z nichž se celkově vytvořilo skóre utkání 4:7 ve prospěch týmu FBK Ježci Rožmitál.

V zápase FBC Sokol Adamov s itelligence Bulldogs Brno byl favorit zápasu jasný. Bulldogs nastoupili s celou řadou hráčů hrající nejvyšší českou extraligu.

První obrovskou šanci měli ale hráči Adamova, když se jeden z jejich útočících hráčů řítil sám na brankáře Turiaka, který vytáhl důležitý zákrok. Zbytek úvodu zápasu byl ale opatrný, žádný z týmů se nepouštěl do vysokého napadání a spíše vyčkával na to, co vymyslí soupeř.
Na konci 5. minuty doposud pozorná obrana Adamova nechala oprostřed své obranné poloviny zcela volného Vojtěcha Dudu, který již věděl co s přihrávkou od Petra Kadlece udělat - 1:0 pro Bulldogs.
Po gólu aktivita opadla. "Buldoci" drželi míček na svých hokejkách, ale k zakončení se téměř nedostali.
Konec 10. minuty přinesl druhý gól, kdy po rychlé akci vedené Davidem Hrazdírou zakončoval Jan Novotný.
O tři minuty později už to bylo o čtyři góly, kdy se nejdříve prosadil Ondřej Krejčí a po něm jeho kolega Jan Miške.
Druhá polovina začala tak jak ta první. Vysoká pressing Bulldogs nesl své ovoce, ale ti se ne a ne prosadit proti dobře chytajícímu Petru Dorazilovi. Ten byl ale nakonec krátký na střelu Petra Voltnera a tímto pětigólovým rozdílem také zápas skončil.

Svůj pohled na zápas na sdělil po utkání obránce Adamova David Ruber.

*Davide, hned v úvodu jste měli vyloženou šanci. Myslíš si, že by zápas vypadal jinak, kdyby se Vám ji podařilo proměnit?
Myslím si, že maximálně prvních pár minut, ale zbytek zápasu by asi byl stejně v režii Buldoků, i když se nám ho stejně nepodařilo vstřelit.

*Jak ty jako obránce jsi ten zápas viděl?
No, myslím si, že z naší strany byly zbytečný náhozy dopředu, po kterých jsme rychle ztráceli míčky a následných brejků nás Buldoci potrestali.

*Bulldogs sem přivezli několik hráčů z extraligy, proběhla před zápasem nějaká taktická porada, jak na ně hrát?
Naše taktika byla tvrdej beton, dostat hlavně co nejméně gólů, jinak jsme se vyloženě na extraligový hráče nijak nepřipravovali.

*Ty sám jsi tady na turnaji po kolikáté a jaký je cíl Vašeho týmu?
Já osobně jsem tady čtvrtý rok po sobě a cílem je postup do druhého kola play-off.

*Já ti teda Davide děkuju za rozhovor a ať se tobě i týmu daří.

25.06.2015 21:31:21

Nové fotografie najdete v naší galerií, která přetéká fotografiemi...

autor: Igor Škapa

Turnaj mužů odstartoval hned po úvodních zápasech žen. Mezi prvními na hřišti se objevili i obhájci titulu z Richmondu, kteří nastoupili proti švédskému Team Köping.

Zápas začal z obou dvou stran vcelku svižně a oba dva brankáři si hned zkraje připsali důležité zákroky.
V 8. minutě se mohl dostat do vedení Köping, ale střelu Albina Söderberga zastavila tyčka. Na začátku 9. min měl Richmond přesilovky, kterou po dvaceti vteřinách využil střelou z půlky hřiště Jiří Juhaňák - 1:0.
Na konci 10. minuty už to bylo 2:0. Richmond se dostal do úniku dva na dva, David Coufal předložil nahrávku Lukáši Jalovičkovi, který vedení navýšil. A hráči Richmondu nadále pokračovali v tlaku.
Začátek 11. minuty přinesl šanci Köpingu. Joakim Barck vystřelil z vlastní poloviny hřiště a jeho pokus skončil na břevně.
O chvíli později se znovu radoval Richmond. Křižnou nahrávku od Juhaňáka zužitkoval Lukáš Jalovička ve svoji druhou trefu. A divoký poločas pokračoval. Ve 13. minutě utekl levé straně Alexandr Jaska, který nahrál před bránu Albinu Söderbergovi a Köping snížil.
Reakce ale na sebe nenechala dlouho čekat a Radim Fila opět navýšil vedení obhájce titulu a výsledkem 4:1 také skončil poločas utkání.
Druhý poločas nepřinesl žádnou velkou změnu, Richmond tlačil, Köpingu se podařilo ubránit i oslabení, ale na výsledku zápasu se již nic neměnilo.

Hattrick překvapil švýcarský Zug
V bohunické hale proti sobě stanuli brněnský FBŠ Hattrick a švýcarský tým Zug Selection.
Ihned zkraje utkání měl velkou šanci hráč Zugu Matthis Felix Hirzel Müller, ale svůj nájezd promarnil.
V 7. min se naopak radovali hráči Hattricku. Radek Felkl střelou z úhlu nachytal brankáře - 1:0 pro Hattrick.
Ve 13. minutě nastala kuriózní situace na hřišti, ve které hlavní roli sehrál střelec úvodního gólu Felkl a rozhodčí Mlčoušek. Střelec Hattricku myslel, že tým Zug má rozehrávat na místě přestupku a tento svůj názor sdělil i rozhodčímu. Ten ho s ledovým klidem odmítl slovy: "Nemysli a hrej."
Druhý poločas začal tlakem brněnského týmu. Ten byl ale utlumen bleskovým gólem Švýcarů, kteří využili zmatku v obraně, Martin Koutný rychle rozehrál standardní situaci, našel Yannicka Schelberta, který křižnou střelou srovnal stav.
Remízový stav ale dlouho nevydržel a Zdeněk Habr poslal Hattrick znovu do vedení.
Na konci 25. minuty měl velkou šanci Zug, ale nastřelil pouze tyč. O minutu později si Hattrick vypracoval tlak, dvě šance neproměnil ale do třetice se z gólu radoval Lukáš Koutník
29. minuta přinesla znovu změnu skóre. Radek Felkl vysunul Richarda Plhala, který kličkou a zakončením pod břevno překonal gólmana švýcarského celku počtvrté. V zápase tak zvítězili hráči FBŠ Hattrick Brno.

Na dvou hřištích haly VUT odstartovala dnes ve 13:00 ženská část turnaje Hummel Open Game.

Židenice přejely Bujaré krásavice
Turnaj odstartoval zápasem Bujarých krásavic se Sokolem Židenice a měl zcela jednoznačný průběh. Již v polovině druhé minuty se o vedení Židenic postarala Marie Halasová po přihrávce Aničky Grufíkové. A nadále na hřišti úřadovaly Židenice.
V průběhu několik vteřin v šesté minutě utkání předvedla hned tři dobré zákroky brankářka "krásavic" Radka Mládenková, ovšem o chvíli později už ani ona nestačila na gól Jany Pavlicové.
Po osmi minutách se osmělily i Bujaré krásavice a přinutily brankářku Židenic k několika dobrým zákrokům. Góly ale padaly na druhé straně. Nejdříve se podruhé v zápase prosadila Halasová, po té skórovala Regina Obrovská a poločasové skóre 5:0 uzavřela Monika Daudelová.
Ve druhém poločase se obraz hry prakticky nezměnil. Židenice kontrolovaly hru a pomalu navyšovaly náskok až na konečných 8:0.

O vítězství týmu J-e.l.i.t.a. rozhodla chvíli před koncem Žáková
Na druhém hřišti se sváděla vyrovnaná bitva mezi týmy J-e.l.i.t.a. a FBK Tvrdošín
V zápase se ujaly vedení hráčky Tvrdošínu, když se prosadila Milota Hutirová. Do minuty ale bylo srovnáno zásluhou Yvony Dostálové a tak poločas skončil remízou 1:1.
Ve 21. minutě zápasu měla obrovskou šanci Monika Körmendyová, její samostatný únik však skončil na břevně. Další šance týmu J-e.l.i.t.a., kdy postupovaly v situaci 2 na 1, skvělý zákrok ale vytáhla, a svůj tým podržela Stredanská Veronika. Do třetice ale všeho dobrého a J-e.l.i.t.a. vedly po gólu Kateřiny Dufkové. Milota Hutirová zápas ale znovu srovnala.
Rozuzlení zápasu přišlo půl minuty před koncem, kdy Michaela Žáková utekla po levém křídle a střelou zajistila vítězství celku J-e.l.i.t.a.

Bohemians neváhaly s Ženami ve výprodeji
Za tým FbŠ Bohemians nastoupila většina hráček ještě v dorosteneckém věku, i tak ale hráčky pražského celku měly hru pod kontrolou.
V 8. minutě dokázala ještě brankářka Lucie Kubínová vykrýt střelu Simony Matuškové, na dorážku Adély Kašparové už ale nestačila - 1:0. Po gólu následovala pasáž, kdy Bohemians držely míček na svých hokejkách a Ženy ve výprodeji čekaly na svoji příležitost. Ta ale do konce poločasu nepřišla.
Až ve 25. minutě zápasu přišla nahrávka od Elišky Nové do prostoru před bránu, kde se tentokrát Simona Matušková prosadila, čímž utvrdila vítězství "Bohemky" v zápase 2:0.